Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Francois Fillonas į Berlyną nusivežė prorusiškas pažiūras

Artėjančių Prancūzijos prezidento rinkimų favoritu laikomas konservatorius Francois Fillonas ir toliau įrodinėja, kad išrinktas laikytųsi Maskvai palankios pozicijos. Pirmadienį Berlyne Vokietijos kanclerę Angelą Merkel aplankęs prancūzas metė jai iššūkį dėl antirusiškų pozicijų ir migracijos politikos, rašo „EUobserver“.
Francois Fillonas.
Francois Fillonas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

F.Fillono ir A.Merkel susitikimas vyko už uždarų durų, o dešiniųjų pažiūrų Prancūzijos politikas į Vokietijos sostinę atvyko pirmą kartą nuo praėjusių metų lapkričio, kai laimėjo Respublikonų partijos pirminius rinkimus.

Kas buvo kalbama per susitikimą, neskelbiama, bet po jo F.Fillonas pasakė kalbą konservatyviame Konrado Adenauerio tyrimų centre.

Ten F.Fillonas pareiškė, kad Rusija turėtų būti „svarbi ES partnerė“ ir kad dabartinė Bendrijos politika Maskvos atžvilgiu yra „atsidūrusi aklavietėje“.

A.Merkel yra viena pagrindinių sankcijų Rusijai, kurios yra taikomos dėl Krymo aneksijos ir karo Rytų Ukrainoje įplieskimo, šalininkų. Tačiau F.Fillonas teigia manantis, kad suvaržymai „visiškai neefektyvūs“.

Prancūzas taip pat įspėjo, kad problema dabar ypač opi, nes už Atlanto JAV prezidentu išrinktas, jo teigimu, prorusiškų pažiūrų Donaldas Trumpas: „Europai būtų žalinga, jei D.Trumpas imtų mus apeiti.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Donaldas Trumpas

F.Fillono teigimu, ES sumažinti islamo ekstremizmo grėsmę padėtų geresni santykiai ne tik su Rusija, bet ir su Basharo al Assado valdoma – ir deginama – Sirija.

Pavyzdžiui, jis interviu Vokietijos dienraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ tvirtino, kad Vakarų tikinimai, jog B.al Assadas turėtų palikti Sirijos prezidento postą, buvo kontrproduktyvūs.

F.Fillonas pasiūlė ES surengti bendrą saugumo konferenciją su Rusija ir joje aptarti „naujus saugumo iššūkius Europoje“.

„Rusijos veiksmai neleido „Islamo valstybei“ užimti Damasko. Žinau, kas yra Basharas al Assadas, žinau, kokius nusikaltimus jis įvykdė. Bet reikalavimas, kad jis paliktų prezidento postą, buvo klaida, eliminavusi europiečius iš procesų Sirijoje“, – tikino F.Fillonas.

Jis pasiūlė ES surengti bendrą saugumo konferenciją su Rusija ir joje aptarti „naujus saugumo iššūkius Europoje“.

Be to, F.Fillonas pareiškė prieštaraujantis Europos Komisijos schemoms dėl privalomo pabėgėlių perkėlimo iš stovyklų Graikijoje ir Italijoje.

Scanpix/REUTERS/Pabėgėlių vaikas Graikijos stovykloje
Scanpix/REUTERS/Pabėgėlių vaikas stovykloje Graikijoje

„Mes negalime priimti daugiau pabėgėlių, – taip uždaryti ES sienas pakvietė F.Fillonas. – Jei mūsų partneriai europiečiai nesaugos sienų tokiu metu, kai kovojama su islamo totalitarizmu, Prancūzija grąžins visavertę sienų kontrolę.“

Tiesa, prancūzas visgi paragino stiprinti Vokietijos, kurioje pozicijos kardinaliai kitokios, ir Prancūzijos dvišalius santykius bei pridūrė, kad ES projektą reikia ginti. A.Merkel nekomentavo F.Fillono pareiškimų.

Buvęs Prancūzijos premjeras laikomas artėjančių prezidento rinkimų favoritu. Nors pirmąjį turą turėtų laimėti dešiniųjų radikalė Marine Le Pen, antrajame ture respublikonas ją gana lengvai įveiktų. Tiesa, staigmeną dar gali iškrėsti nepriklausomas kandidatas Emmanuelis Macronas.

Juolab kad F.Fillonui gali smogti naujas skandalas. Pranešama, kad jis daugiau nei 10 metų mokėjo algą savo žmonai iš parlamentinių išlaidų biudžeto kaip asistentei.

Prancūzijoje tai nėra draudžiama, tačiau žurnalistai iš leidinio „Le Canard Enchaine“ teigia, kad F.Fillono žmona jokio darbo neatliko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos