Pasak laikraščio, FTB pareigūnai informaciją apie pokalbius rinko 2002–2006, o daugeliu atvejų tokie sprendimai būdavo patvirtinami atgaline data.
„Ši praktika liovėsi 2006 metais. Ji niekada nebuvo susijusi su telefoninių pokalbių turinio įgijimu. Be to, buvo imtasi priemonių, kad panašių veiksmų nepasitaikytų ateityje“, – FTB atstovas Michaelas Kortanas sakė naujienų agentūrai „Reuters“.
„The Washington Post“ nurodė gavęs elektroninių laiškų, kuriuose aiškinama, kokiais būdais kovos su terorizmu pareigūnai pažeidinėdavo procedūras, turinčias apsaugoti piliečių privatumą.
FTB pareigūnai patvirtino, kad šį mėnesį laukiama pasirodant JAV teisingumo departamento generalinio inspektoriaus ataskaitos, kurioje tikriausiai bus konstatuota, jog FTB dažnai pažeidinėdavo įstatymus, reikalaudama konfidencialios informacijos, rašo dienraštis.
Šios agentūros vyriausioji juristė Valerie Caproni „The Washington Post“ duotame interviu sakė, kad FTB iš esmės pažeidinėjo Elektroninių ryšių privatumo įstatymą.
Pareigūnė pabrėžė, kad FTB direktorius Robertas Muelleris nežinojo apie susiklosčiusią padėtį iki 2006 metų pabaigos ar 2007 metų pradžios. Su šia informacija jis susipažino tik FTB generaliniam inspektoriui pradėjus atitinkamą tyrimą.
Sprendžiant iš rastų dokumentų, aukšto rango FTB pareigūnas (tarp jų – agentūros direktoriaus pavaduotojai) sankcionuodavo reikalavimus skubiai pateikti telefoninių pokalbių duomenis. FTB atstovai savo ruožtu argumentavo, kad jų agentai būdavo priversti dirbti skubos tvarka siekiant apsaugoti Jungtines Valstijas nuo galimų teroro išpuolių.