Kalbėdamas su kitais JAV žvalgybos atstovais Senato klausymų metu J.Comey pabrėžė, kad Rusijos programišiai sugebėjo įsilaužti į respublikonų valstijų lygmens kampanijas ir kai kurias nebenaudojamas nacionalinio komiteto paskyras.
„Mes neradome jokių įrodymų, kad Trumpo kampanija ar dabartinis nacionalinis komitetas būtų paveiktas“, – kalbėdamas apie programišių atakas teigė J.Comey.
Jo teigimu, Rusija surinko šiek tiek informacijos iš respublikonų valstijų lygmens kampanijų, tačiau jų nenutekino.
Tuo metu Rusijos pagrobti demokratų partijos ir Hillary Clinton kampanijos susirašinėjimai buvo perduoti „WikiLeaks“.
V.Putinas ėmė remti D.Trumpą
D.Trumpas griežtai neigė bet kokią Rusijos kibernetinių išpuolių įtaką rinkimų rezultatams, pabrėždamas, kad atakos paveikė tik demokratų partiją, kuri nesugebėjo užtikrinti savo informacinių sistemų saugumo.
Žvalgybos atstovų teigimu, Rusija nebandė tiesiogiai paveikti balsų skaičiavimo sistemų, tačiau siekė paveikti informacinę erdvę sau palankia linkme.
Atsakydamas į senatorių klausimus Nacionalinės žvalgybos vadovas Jamesas Clapperis pasakojo, kad Rusijos pareigūnai abejojo D.Trumpo galimybėmis laimėti prieš H.Clinton.
„Jie laikė jį šalutiniu kandidatu“, – sakė J.Clapperis, pabrėždamas, kad liepos ar rugpjūčio mėnesį Kremlius vis dar tikėjo H.Clinton sėkme.
„Po kurio laiko Putinas pakeitė nuomonę ir pradėjo intensyviau remti Trumpo kandidatūrą“, – pridūrė J.Clapperis.