Tokių veiksmų imamasi po praėjusį mėnesį surengto išpuolio prieš šalies ministrą pirmininką Fumio Kishidą ir 2022-aisiais įvykdyto buvusio premjero Shinzo Abe nužudymo.
Pranešama, kad aukščiausiojo lygio susitikimo metu Hirošimoje bus dislokuota apie 24 000 saugumo darbuotojų – dauguma jų bus atsiųsti iš kitų šalies dalių.
Artėjant gegužės 19–21 dienomis vyksiančioms deryboms policijos pareigūnai jau dabar patruliuoja tarp turistų grupių garsiajame šalies vakaruose esančio miesto Taikos parke.
Apsaugos darbuotojai taip pat tikrino padėtį judėdami upe, kuri teka šalia tokių objektų kaip Atominės bombos kupolas, o virš jų nuolat skraidė sraigtasparniai.
Priemonės išsiplėtė ir už miesto ribų, įskaitant sostinę Tokiją, kur traukinių sistemos pranešimuose įspėjama apie sustiprintą saugumą susitikimo metu.
Didžiuosiuose Japonijos miestuose viešose vietose paprastai nėra šiukšliadėžių, tačiau saugumo darbuotojai aptvėrė kitas vietas, kurios, kaip manoma, gali kelti grėsmę: daugelyje stočių įprastos monetomis rakinamos spintelės nebeveikia net pagrindinėse Tokijo stotyse, o smulkių prekių automatai metro peronuose taip pat buvo atjungti; ant jų iškabinti užrašai, įspėjantys, kad viršūnių susitikimo metu jų nebus galima naudoti saugumo sumetimais.
Visoje Hirošimoje, įskaitant viešbučius, esantys ženklai vietiniams gyventojams ir turistams primena, kad bus sutrikdyta veikla, be kita ko, bus uždarytos gatvės ir patekimas į Mijadžimos salą, kurioje, kaip tikimasi, lankysis G-7 lyderiai.
Vietos žiniasklaidos teigimu, dešimtys mokyklų ir kitų įstaigų šiomis dienomis nusprendė tiesiog užsidaryti.
Tikėtina, kad praėjus mažiau nei metams po to, kai šaulys rinkimų kampanijos metu Naros mieste nužudė buvusį ministrą pirmininką Sh.Abe, šios priemonės bus kruopščiai įgyvendintos.
Dar vienas skandalas kilo, kai balandį F.Kishidai Vakajamos mieste rengiantis sakyti rinkimų kampanijai skirtą kalbą vienas vyras jo pusėn metė sprogstamąjį užtaisą.
Premjeras nenukentėjo, tačiau faktas, kad užpuolikas sugebėjo išmesti prietaisą iš tokio artimo atstumo taip greitai po Sh.Abe nužudymo, paskatino vėl sukritikuoti saugumo priemones Japonijoje.
Šalies nacionalinės policijos agentūros vadovas ir vietos policijos vadas po pernykštės tragedijos atsistatydino. Atliktas tyrimas tuomet patvirtino su buvusio lyderio apsauga susijusius trūkumus.
Tyrimo metu buvo smerkiama sistema, pagal kurią vietos policija buvo atsakinga už atvykstančių aukšto rango pareigūnų saugumą, ir buvo teigta, kad taikant geresnes priemones išpuolio, labai tikėtina, buvo galima išvengti.
F. Kishida nurodė policijai G-7 susitikimo metu sustiprinti saugumą, kad svečiai galėtų ramiai jaustis.
Prie G-7 narių Japonijos, JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Europos Sąjungos vadovų prisijungs kviestiniai asmenys, įskaitant Brazilijos prezidentą Luizą Inacio Lula da Silvą ir Indijos ministrą pirmininką Narendrą Modi.