„Ekocidas ir aplinkos naikinimas yra viena iš kariavimo formų... ką ukrainiečiai, kaip ir Rusija, šiuo metu puikiai žino“, – sakė ji, apsilankiusi Kyjive kaip tarptautinės delegacijos, tiriančios karo pasekmes aplinkai, narė.
„Todėl jie sąmoningai kėsinasi į aplinką, žmonių pragyvenimo šaltinius ir namus, todėl taip pat griauna gyvenimus“, – sakė garsioji aktyvistė.
G.Thunberg kalbėjo spaudos konferencijoje kartu su Ukrainos prezidento padėjėju Andrijumi Jermaku. Ji ir kiti delegacijos nariai taip pat susitiko su prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
Birželio 6 dieną sugriovus Maskvos kontroliuojamą Kachovkos hidroelektrinės užtvanką pietinėje Chersono srityje, buvo užtvindyti didžiuliai regiono plotai. Nelaimės metu žuvo dešimtys žmonių, o tūkstančiai kitų buvo priversti bėgti.
Ukraina dėl užtvankos susprogdinimo apkaltino Rusiją, o Kremlius tvirtina, kad sovietmečiu statytą užtvanką apšaudė Kyjivas.
V.Zelenskis kritikavo, jo teigimu, nepakankamą tarptautinį atsaką į šią nelaimę.
„Nemanau, kad pasaulio reakcija į šį ekocidą yra pakankama, – sakė G.Thunberg. – Nemanau, kad bet kokia reakcija galėtų būti pakankama.“
„Todėl manau, kad turime suteikti daugiau galimybių žmonėms, nukentėjusiems nuo šių nelaimių, papasakoti savo istorijas ir pasidalyti informacija apie tai, kas vyksta, – kalbėjo aktyvistė. – Privalome daryti viską, ką galime, kad apie tai kalbėtume garsiai ir skleistume informaciją apie tai, kas vyksta.“
Taip pat baiminamasi, kad nelaimė gali įvykti Ukrainos Zaporižios atominėje elektrinėje, kuri yra didžiausia Europoje. Zaporižios elektrinę šiuo metu kontroliuoja Rusija. Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi ne kartą įspėjo apie didelės avarijos šiame objekte pavojų.