Už Lietuvos europarlamentaro rengtos ataskaitos patvirtinimą balsavo 494 EP nariai, prieš – 135, o 69 susilaikė.
„Galiu drąsiai pasakyti, kad tai naujas puslapis ES–Rusijos santykių istorijoje. Kremlius privalo laikytis ne tik tarptautinių įsipareigojimų, bet ir gerbti valstybių teisę rinktis savo kelią, žmogaus teises bei demokratijos nuostatas, jeigu tikisi grįžti prie bendradarbiavimo su ES“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje iškart po balsavimo rašė G.Landsbergis.
„Ypatingai džiaugiuosi, kad pavyko tekste išlaikyti nuostatą dėl Ukrainos visiško teritorinio vientisumo užtikrinimo, tai reiškia, kad ES neleis pamiršti Krymo. Dabar prasidės kitas etapas – reikės stebėti kaip ataskaitą seksis įgyvendinti Europos Komisijai“, – teigė jis.
Ataskaitoje raginama griežtai vertinti Rusijos veiksmus Ukrainoje
ES-Rusijos santykių ataskaitoje pabrėžiama, kad Rusijai prieš Ukrainą tiesiogiai naudojant karinę jėgą ir „hibridinio karo“ priemones, taip tyčia pažeidžiant pagrindinius ES ir tarptautiniu mastu palaikomus demokratijos principus ir vertybes. Nurodoma, kad ES negali numatyti grįžimo prie ankstesnių įprastų santykių („busines as usual“) su Rusija ir turėtų kuo greičiau parengti nenumatytų atvejų planą siekiant pasipriešinti agresyviai ir nesantaiką kurstančiai Rusijos politikai ES ir jos partnerių atžvilgiu.
ES taip pat raginama skirti rimtą atsaką iš Rusijos vykdomoms informacinėms propagandinėms kampanijoms ir sukurti konkrečius instrumentus jai sustabdyti.
Kaip teigiama ataskaitoje, Rusija turėtų prisiimti atsakomybę ir visapusiškai įgyvendinti Minsko susitarimus, gerbti ir laikytis Ukrainos teritorinio vientisumo (įskaitant Krymą), o dialogas su Rusija neturi būti plėtojamas kenkiant Europos vertybėms, normoms ir tarptautiniams įsipareigojimams. Jei Rusija pasirinks kitą kelią ir nesiims jokių deramų veiksmų savo politikai keisti, ES sankcijos turėtų būti sugriežtintos.