Šiuo metu patvirtintas žuvusiųjų skaičius – 76 – jau yra valstijos rekordas. BBC svarsto, ar didelis dingusiųjų skaičius gali būti pridėtas prie netekčių. Tačiau atsakymas ne toks paprastas.
Penktadienį, kuomet dingusių be žinios skaičius perlipo 1000, šerifas Kory’s Honea’as sąrašą apibūdino kaip „dinamišką“.
„Informacija, kurią jums teikiu, yra neapdoroti duomenys, ir tikėtina, kad sąraše yra daug besidubliuojančių vardų“, – penktadienį teigė šerifas.
Pareigūnai aiškina, kad didelius svyravimus sąrašuose lemia tai, kad sulaukiama daug skambučių, pranešimų, laiškų nuo tada, kai gaisrai prasidėjo – lapkričio 8-osios.
Gaisrai sparčiai išplito ir daug asmenų liudijo turėję tik kelias minutes surinkti artimuosius ir pabandyti ištrūkti perpildytais keliais.
Dėl ugnies intensyvumo, paieškos gali užtrukti kelias savaites, kuomet šimtai specialistų su apmokytais šunimis buvusiose gyvenvietėse ieško žmonių palaikų ir įrodymų.
Žiniasklaida sąrašuose jau pastebėjo keistus besidubliuojančius įrašus, taip pat 5 dingusius žmones, kurių amžius – 119 metų. „New York Times“ sąraše taip pat atrado ir tokių dingusių asmenų, kurie socialiniuose tinkluose patvirtino, kad yra saugūs.
„Mano vyras ir aš nesame dingę ir niekuomet nebuvome. Mūsų niekas neieško. Aš skambinau ir palikau žinutę, kad mūsų vardai būtų išbraukti“, – vieną iš dingusių amerikiečių pacitavo „Asociated Press“.
Tačiau šerifas K.Honea’as gynė sprendimą viešinti neapdorotą sąrašą.
„Negaliu leisti, kad tobulumo siekimas trukdytų darbų progresui. Mums svarbu paskelbti informaciją, kad galėtume identifikuoti nepriskirtus asmenis“, – sako šerifas.
Didžiausias iš gaisrų, „Camp Fire“, sunaikino 12 tūkst. pastatų, atskirose Kalifornijos ruožuose tebegalioja nurodymai evakuotis, o tūkstančiai amerikiečių pasiskirstę laikinose apgyvendinimo vietose.
Darbus apsunkina komunikacijos problemos – elektros linijos ir bokštai taip pat sudegė liepsnose, tad mobiliojo ryšio paslaugos vietomis neveikia. Mobiliojo ryšio operatoriai kai kur pastatė laikinus bokštus.
Dingusiųjų sąrašai atskleidžia, kad dauguma žmonių buvo vyresnio amžiaus – vietovė buvo populiari tarp senjorų. Gaisro sunaikintame Paradaiso miestelyje gyveno 27 tūkstančiai asmenų, ketvirtadalis jų buvo 65 metų ir vyresni.
Paradaiso miestelio policijos vadas Ericas Reinboldas teigia, kad demografinė padėtis apsunkino evakuaciją esant nepaprastai padėčiai – dalis senyvų gyventojų negalėjo vairuoti, jie taip pat turėjo mažiau galimybių naudotis internetu ar telefonu, susisiekti su artimaisiais.
Policijos pareigūnai vietos gyventojų prašo pranešti, jei sąraše jų pavardė įrašyta per klaidą.