Tai antradienį, lapkričio 19 d., pranešė laikraštis „Bild“, remdamasis savo šaltiniais.
O.Scholzas ne kartą yra sakęs, kad ir toliau blokuoja vokiškų ilgojo nuotolio raketų „Taurus“ tiekimą Ukrainai, kad būtų išvengta konflikto eskalavimo ir Vokietija nebūtų įtraukta į karą. Šią poziciją, kaip rašo žurnalistai, kancleris pakartojo Rio de Žaneire vykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime.
„Pasak jo, „Taurus“ gali nuskristi iki Maskvos ir smogti į ten esančius taikinius „viršutinio dešiniojo lango“ tikslumu“, – nurodo „Bild“.
Laikraščio šaltiniai teigia, kad O.Scholzas su V. Putinu neaptarė „Taurus“ tiekimo Ukrainai klausimo. Pasak „Bild“, kancleris apie raketų tiekimą kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir NATO sąjungininkais, konkrečiai su JAV prezidentu Joe Bidenu.
Vokietijos opozicija kritikuoja O.Scholzą už atsisakymą tiekti Ukrainai raketas „Taurus“. Pavyzdžiui, CDU/CSU ir Žaliųjų partijos kandidatai į kanclerius Friedrichas Merzas bei Robertas Habeckas teigė, kad jie būtų siuntę raketas Kyjivui, jei būtų vadovavę vyriausybei.
O.Scholzas supyko dėl konkurento išsakyto ultimatumo V.Putinui
Pasak žurnalistų, O.Scholzas supyko, kai F.Merzas pasakė, kad būtų pateikęs V.Putinui ultimatumą – arba nutraukti smūgius Ukrainos miestams, arba tiekti „Taurus“.
Vokietijos kancleris laikosi nuomonės, kad nebranduolinė šalis negali kelti ultimatumų branduolinei šaliai.
O.Scholzo atsisakymas tiekti „Taurus“ Ukrainai
Opozicinis CDU/CSU parlamentinis blokas du kartus pasiūlė Bundestagui užtikrinti raketų „Taurus“ tiekimą Ukrainai. Tačiau Vokietijos parlamentas du kartus nepritarė raginimui, kad O.Scholzas perduotų raketas. 2024 m. sausio 17 d. „už“ tokį sprendimą balsavo tik 178 deputatai iš 666. Vasario 22 d. Bundestagas balsavo už „tolimojo nuotolio ginklų“ tiekimą Ukrainai, tačiau konkrečiai „Taurus“ nepaminėjo.
Rugsėjo 20 d. Vokietijos kancleris dar kartą pasisakė prieš ilgo nuotolio raketų „Taurus“ tiekimą Ukrainai.
Lapkričio 13 d. per debatus Bundestage O.Scholzas pareiškė, kad jis asmeniškai prisidėjo prie to, kad Rusijos karas prieš Ukrainą nebūtų eskaluojamas.
Lapkričio 16 d. Vokietijos laisvosios demokratų partijos (FDP) lyderis Christianas Dürras pareiškė, kad dėl raketų „Taurus“ tiekimo Ukrainai gali būti balsuojama Bundestage.
Vokietijos opozicija mano, kad O.Scholzas neduoda Ukrainai ilgojo nuotolio raketų „Taurus“ dėl politinių priežasčių.