Gazos Ruože per Izraelio smūgius žuvo 28 žmonės, tarp jų – septyni vaikai

Palestiniečių sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, jog per Izraelio oro smūgius Gazos Ruože žuvo mažiausiai 28 žmonės, o tarp jų – septyni vaikai.
Apgadinti pastatai po Izraelio oro puolimo / Saed Abu Nabhan  apaimag/SIPA / Saed Abu Nabhan  apaimag/SIPA
Apgadinti pastatai po Izraelio oro puolimo / Saed Abu Nabhan apaimag/SIPA / Saed Abu Nabhan apaimag/SIPA

Vienas iš oro smūgių naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį sulygino su žeme gyvenamąjį namą Nuseirato pabėgėlių stovykloje, teigė Al Aksos kankinių ligoninės darbuotojai. Ši įstaiga įsikūrusi netoliese esančiame Deir al Balos mieste, į ją buvo gabenamos įvykio aukos.

Naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) reporteris matė kūnus ligoninės morge.

Kiti du smūgiai kainavo 15 vyrų – vietinių komitetų narių, kurie turėjo užtikrinti paramos konvojų saugumą, – gyvybes. Komitetai buvo įsteigti perkeltųjų palestiniečių, bendradarbiaujant su „Hamas“ valdoma Vidaus reikalų ministerija.

Nasero ligoninė pietiniame Chan Juniso mieste sulaukė žuvusiųjų kūnų, juos suskaičiavo AP žurnalistas. Ligoninės duomenimis, aštuoni žmonės žuvo smūgio metu pietinio pasienio Rafacho mieste, o septyni kiti – už pusvalandžio netoli Chan Juniso suduotą smūgį.

Karas Gazos Ruože prasidėjo, kai grupuotė „Hamas“ įvykdė beprecedentę ataką prieš Izraelį 2023-iųjų spalio 7 dieną. Puolimo metu žuvo 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civiliai, buvo pagrobta apie 250. Apie 100 įkaitų vis dar yra Gazos Ruože, o bent trečdalis jų, manoma, žuvę.

Izraelio atsakomoji operacija Gazos Ruože pareikalavo daugiau nei 44,8 tūkst. palestiniečių gyvybių, daugiau nei pusė jų – moterys ir vaikai, teigė teritorijos sveikatos ministerija, nors kiek tarp žuvusiųjų buvo kovotojų, nepatikslino.

Izraelio kariuomenė teigia, jog nukovė virš 17 tūkst. kovotojų, tačiau įrodymų tam nepateikia.

Karas Gazos Ruože sukėlė humanitarinę krizę, o ekspertai jau perspėja dėl bado grėsmės.

Izraelis teigia, jog leidžia pakankamai paramos įvažiuoti bei kaltina Jungtinių Tautų (JT) agentūras dėl to, kad paramos nepaskirsto. JT teigia, jog Izraelio apribojimai bei teritorijoje įsivyravęs nusikalstamumas ir chaosas itin apsunkina veiklą Gazoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai