Gibraltaro sąsiauryje apvirtus laivui nuskendo 9 migrantai

Viena aktyvistų grupė, teikianti „karštosios linijos“ paslaugas Viduržemio jūrą mėginantiems kirsti migrantams, penktadienį informavo, kad nuskendo devyni iš 12 žmonių, buvę į Ispaniją plaukusioje vienoje valtyje.
Migrantai Ispanijoje
Migrantai Ispanijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Grupės „Alarm Phone“ darbuotojai kalbėjosi su vienu iš trijų gyvų likusių žmonių, patvirtinusiu, kad žuvo devyni keleiviai iš Senegalo, Gibraltaro sąsiauryje apvirtus jų valčiai, sakė aktyvistas Maurice'as Stierlas.

Valtis antradienį paryčiais išvyko iš Maroko uosto Tanžero. Pasak M.Stierlo, jo aktyvistų tinklas informavo Maroko ir Ispanijos tarnybas, kad migrantams būtina pagalba netrukus po to, kai „karštoji linija“ tą patį rytą gavo pirmąjį nelaimės signalą.

Maroko gelbėtojų komanda vietą, kur apvirto valtis, pasiekė tik trečiadienį, teigė minėtas „Alarm Phone“ darbuotojų pašnekovas. Vyras sakė, kad jis buvo pirmas ištrauktas iš vandens naudojant virvę, bet viena moteris, mėginusi laikytis už tos pačios virvės, galiausiai nuskendo.

Ispanų jūrų gelbėjimo tarnyba paskelbė išsiuntusi sraigtasparnį, kad padėtų ieškoti dingusių keleivių trečiadienį, kai marokiečių komanda išgelbėjo gyvus išlikusius žmones ir aptiko vieną kūną.

Maroke įsikūrusi humanitarinės pagalbos grupė „Walking Borders“ pranešė, kad ketvirtadienį Gibraltaro sąsiauryje dingo keturi migrantai, keliavę kita valtimi. Vienas žvejys išgelbėjo aštuonis žmones, taip pat buvusius šioje valtyje, trečiadienį pasiuntusioje nelaimės signalą, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė „Walking Borders“ aktyvistė Helena Maleno.

Ispanijos vyriausybė vis dažniau prašo Maroko vykdyti jūrų gelbėjimo operacijas, siekdama sumažinti iš Šiaurės Afrikos karalystės Europą mėginančių pasiekti migrantų skaičių.

Tačiau tokios aktyvistų grupės kaip „Alarm Phone“ teigia, jog Maroko pakrančių apsaugos tarnyboms trūksta priemonių ir tinkamai apmokytų darbuotų, kad galėtų jūroje saugiai gelbėti migrantus.

Jungtinių Tautų migracijos agentūros duomenimis, žmonių, atvykstančių į Europą vakarų Viduržemio jūros maršrutu kovo mėnesį sumažėjo iki 588 – tai yra mažiausias nuo 2017 metų mėnesinis atvykėlių skaičius.

Vis dėlto atšylant orams į šias pavojingas keliones leidžiasi daugiau migrantų. Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) pranešė, kad balandžio 1–28 dienomis Europą mėgino pasiekti 729 žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai