Jos teigimu, didesnių išpuolių iš pareigūnų pusės galima tikėtis ketvirtadienio popietę arba penktadienio vakarą.
Viskas – priešakyje
„Ši naktis buvo šiek tiek ramesnė negu tikėtąsi, todėl tikėsimės kažkokių didesnių išpuolių arba didesnių akcijų iš pareigūnų pusės dienos metu ir į rytojaus vakarą. Vien dėl tų pasirodžiusių pranešimų, kad vėliausiai ketvirtadienio vakarą bus bandoma visiškai išvalyti žmones tiek iš Hruševskio gatvės, tiek iš Maidano. Mano žiniomis, penki žmonės jau buvo nušauti ir sužeistų iš tiesų yra labai daug. Greitosios tiesiog nespėja gydyti žmonių, nespėja jiems suteikti pagalbos“, – tikino G.Narkevičiūtė.
Opozicionieriai prašo pagalbos iš kitų valstybių, taip pat ir iš Lietuvos. Pašnekovės teigimu, patys žmonės yra nusiteikę vieningai.
„Žmonės nusiteikę eiti į Maidainą, kad tik galėtų apginti savo teises“, – tikino G. Narkevičiūtė.
Nesupranta, ką daro valdžia
Politologė pasakojo, kad protestai visame mieste neišplito. Vyksta akcijos ir kituose miestuose, išskyrus Lvovą. Žonės susirenka po darbo, organizatorių automobiliai yra padeginėjami, studentams grasinama, kad jie bus išmesti iš universiteto, jei dalyvaus protestuose.
„Vakar vakare buvo nutrauktas televizijos ir interneto (ryšys, – red.), kai kurių televizijų transliacijos kai kuriose Kijevo dalyse. Taip pat interneto veikla buvo sutrikdyta kelioms valandoms. Na, iš tikrųjų labai sunku įspėti, ką tai galėtų reikšti – ar tai kokie bandymai prieš įvedant nepaprastąją padėtį, ar tiesiog bauginimas žmonių“, – svarstė politologė.
Masinių išpuolių nėra
Kituose miestuose nėra rodoma, kas vyksta Maidane, taip, pasak pašnekovės, yra stengiamasi neutralizuoti padėtį. Paklausus, ar dabartiniai įvykiai Ukrainoje negalėtų būti pilietinio karo užuomagos, G. Narkevičiūtė nedrįso to tvirtinti: „Sunku pasakyti, išpuoliai iš protestuotojų pusės, Molotovo kokteilių mėtymas – reti atvejai. Be to, ne visi protestuotojai remia opoziciją.“
Visą laidos įrašą galite išgirsti čia