Lesbo regioninės vyriausybės pareigūnai sakė, kad 12-oje pietinių kaimų namai buvo smarkiai apgadinti ar sugriauti. Nukentėję gyventojai, daugiausia – pagyvenę, apgyvendinami pas giminaičius, viešbučiuose ar armijos įrengtoje prieglaudoje.
Žemės drebėjimas yra jau antra salą ištikusi krizė per pastaruosius dvejus metus. Kita krizė kilo dėl migrantų ir pabėgėlių, kurių šimtai tūkstančių, bandydami patekti į Europą, laivais iš Turkijos pasiekė Lesbą.
Graikijos ir Turkijos seismologai pranešė, kad po drebėjimo buvo užregistruota įprastų pakartotinių požeminių smūgių. Tačiau vienas garsus politikas Turkijoje pareiškė, kad drebėjimas galėjo būti „užsienio jėgų“ diversija.
Virtinėje pirmadienį ir antradienį paskelbtų „Twitter“ žinučių Ankaros meras Melihas Gokcekas rašė, kad drebėjimas galėjo ir nebūti natūralus. Jis akcentavo, kad JAV, Izraelis ir Turkijos kaimynė Graikija bendradarbiauja seisminių tyrimų srityje.
„Galvoju, kad šis žemės drebėjimas galėtų būti dirbtinis žemės drebėjimas. Nesakau, kad tai neabejotina, bet tai – rimta galimybė“, – sakė M.Gokcekas.
„Užsienio jėgų galios kol kas nepakako Turkijai. Tačiau jie gali lošti dirbtinio žemės drebėjimo korta, kad mus ekonomiškai ir politiškai pribaigtų“, – tvirtino jis.
Politikos veteranas M.Gokcekas tviteryje turi 3,8 mln. sekėjų. Ir anksčiau jis yra tvirtinęs, kad prieš Turkiją gali būti nukreipti piktavališkai sukelti žemės drebėjimai, bet plačiau šio klausimo nėra aiškinęs.