Graikija siunčia signalą į Maskvą: iš šalies metami du Rusijos diplomatai

Paprastai draugiška Rusijai laikoma Graikija netikėtai nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos diplomatus, o dar dviem uždrausti atvykti į valstybę. Rusai buvo apkaltinti kišimusi į Graikijos vidaus reikalus, be to, jie esą kėlė grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, praneša „Kathimerini“.
Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas
Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dar konkrečiau: Atėnai kaltina Maskvos pasiuntinius dėl pastangų išgauti slaptą informaciją iš Graikijos valstybės pareigūnų, kuriuos taip pat bandyta papirkti. Pastarieji neužkibo ant jauko ir apie rusų veiksmus pranešė teisėsaugai bei saugumo tarnyboms.

Anot „Kathimerini“, šis atvejis liudija, kad pastaruosius dvejus metus intensyvėjusios kalbos apie augančią įtampą Atėnų ir Maskvos santykiuose turi pagrindo. Regis, graikams neramu dėl Kremliaus pastangų kenkti regioniniam saugumui.

Kaip leidiniui teigė šaltiniai Graikijos diplomatinėje tarnyboje, iš šalies jau išsiųstas Rusijos ambasados darbuotojas Viktoras Jakovlevas ir dar vienas rusas, o dar du šios valstybės piliečiai nuo šiol nebus įleidžiami į Graikiją.

Tokios iniciatyvos Atėnai ėmėsi stebėdami Maskvos pastangas plėsti Rusijos įtaką Graikijoje – bene įdomiausia šiuo atveju yra Imperinės ortodoksų palestiniečių bendruomenės veikla.

Sovietmečiu ši organizacija veikė po Sovietų Sąjungos mokslų akademijos sparnu ir vadinosi rusų-palestiniečių bendruomene. Originalus pavadinimas buvo grąžintas 1992 metais. Organizacija siejama su Rusijos žvalgybos tarnybomis.

Tie patys „Kathimerini“ šaltiniai pabrėžia, kad Graikija stengiasi draugiškai bendradarbiauti su Rusija, tačiau kyla abejonių dėl Maskvos noro gerbti Atėnų suverenumą – esą Kremlius įžūliai kišasi į šalies vidaus reikalus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./V.Putinas autonominėje Atono vienuolių respublikoje 2016 metais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./V.Putinas autonominėje Atono vienuolių respublikoje 2016 metais

Pavyzdžiui, Rusijos stačiatikių bažnyčia – didelė Vladimiro Putino režimo draugė – finansiškai remia graikų stačiatikių dvasininkus, taip pat siekiama plėsti įtaką autonominėje Atono vienuolių respublikoje. Ten 2016-aisiais lankėsi V.Putinas.

Be to, rusai esą stengėsi sužlugdyti Graikijos ir Makedonijos derybas dėl pastarosios šalies oficialaus pavadinimo keitimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų