Kairiųjų premjerui Aleksiui Ciprui buvo nelengva dėl to įtikinti parlamentarus, nes priešinosi ne tik koalicijos partneriai, bet ir jo paties bendrapartiečiai. Prieš balsavimą atsistatydino šalies finansų viceministrė, o sostinės gatvėse kilo susirėmimai.
2.10 val. „Taip“ – 229, „Ne“ – 64, susilaikė – 6.
Nors finansinės pagalbos priemonėms pritarta, A.Cipras sulaukė maišto savo partijoje. Ji prarado 40 parlamentarų balsų – 40 balsavo „prieš“, 6 susilaikė.
Iš pradžių skelbta, kad pritarė 228 parlamentarai, tačiau perskaičiavus paaiškėjo, kad 229.
1.55 val. GRAIKIJOS PARLAMENTAS PRITARĖ SUSITARIMUI
Kol kas „taip“ balsavo 168, „ne“ – 49, susilaikė 5. Iš viso Graikijos parlamente yra 300 narių.
Maždaug pusė iš pasisakiusiųjų „prieš“ – „Syriza“ partijos nariai. Buvęs finansų ministras Yanis Varoufakis taip pat balsavo prieš, kaip ir energetikos ministras.
1.49 val. Pagaliau prasidėjo balsavimas.
00.51 val. Premjeras A.Cipras kreipiasi į parlamentarus. Jis teigia prisiimantis visą atsakomybę už viską, o ši kova duos vaisių. Jis visgi pripažįsta, kad siūlomas susitarimas nėra graikų sėkmės istorija.
00.03 val. Laikrodis išmušė vidurnaktį. Nors Atėnai žadėjo nubalsuoti iki 24 val., diskusijos parlamente tebesitęsia.
22.07 val. Susirėmimai nurimo. „The Guardian“ pažymi, kad protestas buvo taikus ir ramus – tik nedidelė grupelė protestuotojų ėmė mėtyti Molotovo kokteilius, į ką ir sureagavo pareigūnai.
22.04 val. Padegtas žurnalistų autobusiukas:
21.24 val. Kilo neramumai
Aikštėje Atėnų centre, į kurią renkasi protestuotojai, kilo susirėmimai. Buvo mesti Molotovo kokteiliai, pareigūnai į tai atsakė ašarinėmis dujomis.
„The Guardian“ žurnalistė Atėnuose praneša, kad neramumus pradėję protestuotojai yra iš anarchistinių grupių ir kraštutinės kairės „Antarsya“.