„Graikijos vyriausybė pasinaudos visomis mūsų teisinėmis priemonėmis“, – laikraštis citavo Graikijos finansų ministrą Janį Varufakį.
„Gauname patarimų ir neabejotinai svarstysimės galimybę kreiptis į Europos Teisingumo Teismą. ES (Europos Sąjungos) sutartyse nenumatomas išėjimas iš euro zonos, ir mes atsisakome jį priimti. Mūsų narystės (nutraukimas) negali būti svarstomas“, – pareiškė jis.
Iki šiol dar jokia šalis nėra pasitraukusi iš ES vieningosios valiutos zonos, bet tikimybė, kad Graikija bus priversta tai padaryti, padidėjo, savaitgalį dramatiškai paaštrėjus Atėnų skolų krizei.
ES lyderiai užsiminė, kad jie tebėra atviri susitarimui, kuris leistų išvengti chaotiško Graikijos krizės vystymosi scenarijaus, kuris padarytų nepataisomą žalą 28 šalių blokui.
Siūlo sprendimą
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris išdėstė Graikijos premjerui Aleksiui Ciprui „paskutinės minutės“ sprendinį, kaip būtų galima susitarti dėl skolų krizės sprendinio, dėl kurio Atėnai pasiryžę surengti referendumą, antradienį sakė vienas Komisijos šaltinis.
„Susisiekęs su premjeru Cipru pirmininkas paaiškino, kaip galėtų atrodyti paskutinės susitarimas“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.
Pasak jo, Atėnai buvo paraginti priimti savaitgalį Graikijos skolintojų pateiktus pasiūlymus ir kviesti šalies rinkėjus pritarti jiems per plebiscitą, kurį planuojama surengti liepos 5 dieną.