Dėvėdama savo garsųjį geltoną lietpaltį ir vilnonę kepurę ir lydima asmens sargybinių, G.Thunberg susitiko su grupe jaunų klimato aktyvistų šalia parlamento rūmų.
Švedė, kurią žurnalas „Time“ išrinko 2019-ųjų „Metų žmogumi“, pareiškė besitikinti, kad jos žinomumas padės atkreipti dėmesį į kovą su klimato kaita.
„Labai tikiuosi, kad tai padidins sąmoningumą ir motyvuos kitus įsitraukti į kampaniją“, – sakė ji Švedijos naujienų agentūrai TT.
Kiek daugiau nei prieš metus, mokslo metų pradžioje, tuometė devintos klasės mokinė namuose paliko vadovėlius ir pradėjo rengti sėdimuosius streikus prie švedų parlamento, siekdama atkreipti dėmesį į prastėjančią klimato padėtį.
Jos „mokyklinis streikas“ sulaukė dėmesio socialiniuose tinkluose, o paskui įgavo pagreitį tarptautinėje spaudoje – tokiu būdu užgimė judėjimas „Penktadieniai už ateitį“.
Gretos fenomenas žaibiškai išplito internete. Jos „Twitter“ ir „Instagram“ paskyros dabar turi daugiau nei 6 mln. sekėjų.
Būdama neoficiali savo kartos atstovė, G.Thunberg siekia paskatinti pasaulio politikus ryžtingiau reaguoti į klimato kaitos pavojus. Geriausias to pavyzdys buvo jos aistringa kalba „Kaip jūs drįstate?“, pasakyta per JT viršūnių susitikimą dėl klimato.
Ji nepasidalino savo planais artimiausiems mėnesiams.
Tačiau panašu, kad daugelis G.Thunberg gerbėjų Švedijoje džiaugėsi, kad ji sugrįžo namo.
„Sveika sugrįžusi!“ – vienas iš jų švediškai parašė po nuotrauka aktyvistės „Instagram“ paskyroje.