Jimmy Moralesas – pirmasis komikas, galintis tapti valstybės prezidentu

Komikas, kuris išgarsėjo vaidindamas kvailelį, vos netapusį prezidentu, pirmadienį tapo Gvatemalos prezidento kampanijos lyderiu, visuomenei pasipiktinus korupcijos skandalu, išvertusiu iš posto ankstesnį lyderį.
Jimmy Moralesas
Jimmy Moralesas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rinkimai Gvatemala

Politikos naujokas Jimmy Moralesas surinko daugiausiai balsų per sekmadienį vykusį prezidento rinkimų pirmąjį ratą ir tikriausiai susigrums su per antrąjį balsavimą su kuriuos nors iš dviejų labiau tradicinės pakraipos varžovų – nelygu kuris mažiau nukentėjo dėl skandalo padarinių.

Suskaičiavus 81,5 proc. balsalapių, J.Moralesas buvo surinkęs 25,8 proc., teisininkas Manuelis Baldizonas – 18,6 proc., o buvusi pirmoji šalies ponia Sandra Torres – 17,9 proc. balsų.

Akivaizdu, kad nei vienas kandidatas neužsitikrino 50 proc. rinkėjų palaikymo, todėl antrasis ratas vyks spalio 25 dieną tarp J.Moraleso ir M.Baldizono, kuris taip pat yra konservatyvių pažiūrų, arba socialdemokratės S.Torres.

Šios rinkimų kampanijos pradžios 46 metų J.Moralesas atrodė kaip visiškas autsaideris.

Tačiau aktorius ir televizijos laidų vedėjas išpopuliarėjo paskutinę minutę, kai Gvatemalos žmonės nusprendė nubausti politikų elitą dėl virtinės skandalų, įskaitant vėliausią, privertusį atsistatydinti prezidentą Otto Perezą, kuris po to buvo suimtas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Otto Perezas Molina
AFP/„Scanpix“ nuotr./Otto Perezas Molina

J.Moralesas išgarsėjo vaidindamas Netą – ne itin guvaus proto kaimietį, kuris vos neišrenkamas prezidentu, dalydamas tuščius pažadus, tačiau galiausiai pralaimi rinkimus ir grįžta į savo miestelį..

Pats komikas savo pirmąjį mėginimą pasireikšti nacionalinėje politikoje pradėjo gana lengvabūdiškai, pasakodamas anekdotus per susitikimus su rinkėjais, tačiau beveik nekalbėdamas apie konkrečius planus.

„20 metų jus juokinau. Prižadu, kad tapęs prezidentu jūsų nevirkdysiu“, – jis sakė rinkėjams.

Tūkstančiai gvatemaliečių išėjo į gatves protestuoti prieš korupciją, kai balandį įsiplieskė naujausias skandalas. Tokio masto demonstracijų šioje neturtingoje Centrinės Amerikos šalyje anksčiau dar nėra buvę.

„Žmonės pavargo nuo to paties per tą patį“, – J.Moralesas sakė žurnalistams, sužinojęs apie savo sėkmingą pasirodymą.

Politikos analitikas Cecilis de Leonas sakė, kad šis komikas iškilo kaip „politinis fenomenas, anksčiau nepriklausęs politinėms partijoms ir neužėmęs viešų postų“.

Rinkimų pareigūnai nurodė, kad per pirmąjį prezidento rinkimų ratą rinkėjų aktyvumas buvo apie 70 proc. – panašiai kaip per vėliausius visuotinius rinkimus 2011 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai