Kreipdamasis į tautą per valstybinį radiją, kapitonas Moussa Dadis Camara sakė, kad vietoj Vyriausybės bus suformuota „konsultacinė taryba“, kurią sudarys kariuomenės ir civiliai lyderiai.
M.D.Camara taip pat pažymėjo, esą šalies institucijos buvo „nepajėgios spręsti krizes, su kuriomis susidūrė valstybė“. L.Conte valdė šią Vakarų Afrikos valstybę geležinio kumščio principu nuo 1984 metų. Tikslios velionio mirties aplinkybės kol kas nežinomos, tačiau pranešama, kad jis sirgo diabetu.
Gvinėjos ministras pirmininkas Ahmedas Souare kiek anksčiau paskelbė 40 dienų gedulą šalyje ir kvietė visuomenę „nurimti ir susilaikyti“.
Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai parlamento vadovas paskelbė apie prezidento L.Conte mirtį, kapitonas M.D.Camara per nacionalinį radiją paskelbė, kad kariuomenė perėmė šalies valdymą ir kad įkurta Nacionalinė vystymosi ir demokratijos taryba.
„Nuo šiandienos Konstitucijos veikimas sustabdomas. Vyriausybė ir visos jos institucijos paleistos“, – sakė M.D.Camara. Jis taip pat pažymėjo, kad Gvinėja šiuo metu yra „didelėje neviltyje“ ir kad būtina ką nors daryti, norint atgaivinti šalies ekonomiką ir įveikti korupciją.
M.D.Camara pridūrė, kad naujuoju šalies lyderiu taps kariuomenės žmogus, tuo tarpu premjeru – civilis.
BBC korespondentas Alhassanas Sillahas praneša, kad Gvinėjos sostinės Konakrio gatvėse kariuomenės kol kas nesimato. „Ten, kur esu, neįprastai ramu. Nemačiau nė vieno vaiko su mokykline uniforma, nemačiau ir nė vienos moters, einančios iš turgaus“, – sako jis.
Kiek anksčiau Gvinėjos progreso sąjungos lyderis ir opozicijos lyderis Jeanas Marie Dore pasisakė už taikų valdžios perdavimą: „Šiandien svarbiausia, kad mūsų šalies institucijos galėtų dirbti taip užtikrindamos, kad Gvinėjoje neatsiras nereikalingas chaosas, kuris tik dar pablogintų sudėtingą padėtį.“