„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gydytojai: Prancūzijoje pirmasis COVID-19 atvejis galėjo būti gruodį

Prancūzų mokslininkai sako galbūt identifikavę COVID-19 atvejį gruodį – maždaug mėnesiu anksčiau nei Europoje oficialiai buvo patvirtinti pirmieji šios ligos atvejai.
Tuščias Paryžius
Tuščias Paryžius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žurnale „International Journal of Antimicrobial Agents“ vienos į šiaurę nuo Paryžiaus esančios ligoninės gydytojai aprašo 14 pacientų, nuo gruodžio pradžios iki sausio vidurio gydytų dėl atipinės pneumonijos, duomenis. Tarp šių pacientų buvo 42 metų žuvų pardavėjas iš Alžyro Amirouche'as Hammaras, kuris daug metų gyvena Prancūzijoje ir prieš susirgdamas niekur nekeliavo.

A.Hammaras antradienį prancūzų transliuotojui BFM-TV sakė, kad vieną labai ankstyvą rytą gruodžio pabaigoje nuvažiavo į ligoninės priimamąjį, nes pasijuto labai blogai, jautė skausmus krūtinėje ir sunkiai kvėpavo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vyras Paryžiaus gatvėje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vyras Paryžiaus gatvėje

„Jie pasakė: „Galbūt pasigavote infekciją, plaučių infekciją, bet tai dar neaišku. Tačiau tai, kas jums yra, labai rimta, labai rimta, nes kosite krauju. Tai nėra normalus gripas“, – pasakojo jis.

A.Hammaras buvo paguldytas į ligoninę, o jo simptomai, pasak gydytojų, atitiko COVID-19 pacientams Kinijoje ir Italijoje pasireiškusius simptomus. Gydytojai atliko pakartotinį A. Hammaro seno ėminio testą, kuris parodė užsikrėtimą koronavirusu.

„Pirmojo užsikrėtusio paciento identifikavimas epidemiologiškai labai įdomus, nes smarkiai keičia mūsų žinias“ apie koronaviruso plitimą, rašė dr. Yves'as Cohenas. Šis intensyviosios slaugos specialistas dirba šiauriniuose Paryžiaus priemiesčiuose, kur gyvena A. Hammaras. Šie priemiesčiai ypač smarkiai nukentėjo nuo COVID-19 protrūkio.

Neatrodo, kad A.Hammaras, kuris vėliau pasveiko, būtų perdavęs virusą kam nors kitam. Y.Coheno ir jo kolegų nuomone, jų rezultatai rodo, kad šalyje galėjo būti ir daugiau nenustatytų COVID-19 atvejų dar prieš tai, kai liga oficialiai buvo aptikta Europoje.

Vis dėlto mokslininkai pripažįsta, kad tyrimas, kurio išvados sekmadienį buvo paskelbtos internete, buvo atliktas atgaline data, todėl „medicininiai įrašai buvo neišsamūs ir galėjo trūkti tam tikros svarbios informacijos“.

VIDEO: Faktai ir mitai apie koronavirusą: kas padeda apsisaugoti ir kas nėra veiksminga?

Kiti ekspertai sakė, kad tyrimo rezultatai yra įdomūs, bet iki galo neįtikina.

Notingamo universiteto molekulinės virusologijos profesorius Jonathanas Ballas sakė, jog įmanoma, kad tokie rezultatai buvo gauti dėl laboratorijos užteršimo.

„Jei jis buvo užsikrėtęs [koronavirusu], tuomet būtų galima tikėtis spartesnio ir ankstyvesnio viruso plitimo Prancūzijoje nei tas, kurį matėme“, – sakoma jo pareiškime. J.Ballas nebuvo susijęs su minimu tyrimu.

„Bet kokio viruso ėminyje sekvenavimas galėtų suteikti duomenų, ar tai... tikrai buvo ankstyvas pavienis [atvejis], ar tikėtinas užteršimas, bet iš duomenų atrodo, kad virusų kiekis ėminyje buvo mažas, todėl būtų sunku analizuoti toliau“, – sakė jis.

Edinburgo universiteto epidemiologas Rowlandas Kao sakė, jog net jei šis atvejis bus patvirtintas kaip COVID-19, jis nepatvirtina, kad virusas pradėjo plisti Europoje anksčiau nei manoma.

„Tikriausiai bus daug pavyzdžių, kai visame pasaulyje infekuoti asmenys nuvyko į neužkrėstas vietas, bet viruso perdavimo nebuvo“, – sakė jis.

Gydytojai Italijoje taip pat pranešė atgaline data aptikę užsikrėtimo koronavirusu atvejų gerokai prieš tai, kai liga buvo oficialiai nustatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs