Jungtinės Tautos (JT) informavo, kad antradienį šioje Karibų valstybėje mirė dar 25 žmonės. Be to, buvo užregistruota šimtai naujų ligos atvejų. Šiuo metu užsikrėtusiųjų skaičius viršija pusketvirto tūkstančio.
JT darbuotojai ir įvairių humanitarinių pagalbos organizacijų atstovai stengiasi užkirsti kelią šios infekcinės žarnyno ligos plitimui sostinėje Port o Prense ir jo apylinkėse, ragindami gyventojus kiek įmanoma laikytis asmens higienos.
Specialistai mano, kad netrukus epidemija atslūgs, tačiau, pasak jų, cholera Haityje gali tapti endeminiu, būdingu tik tai vietovei, susirgimu. Tokiomis ligomis čia laikomos maliarija ir tuberkuliozė.
Pagrindiniai choleros požymiai – viduriavimas ir vėmimas, kai organizmas staigiai netenka daug skysčių. Medikai nurodo, kad negydomi žmonės gali mirti per parą. Tačiau ši liga pakankamai lengvai gydoma antibiotikais.
Vis dar nuogąstaujama, kad aukų gali padaugėti, jei liga išplis stovyklose, kur gyvena maždaug 1,3 mln. haitiečių, nukentėjusių nuo katastrofiško žemės drebėjimo sausį.
Tada 250 tūkst. žmonių žuvo ir pusantro milijono liko be pastogės. Dešimtys tūkstančių išgyvenusiųjų žemės drebėjimą iki šiol gyvena palapinių miesteliuose, kur blogos sanitarijos sąlygos ir maža prieiga prie gryno geriamojo vandens.
Panamerikos sveikatos apsaugos organizacija (PAHO) perspėja, jog taip pat išlieka tikimybė, kad epidemija gali išplisti į kaimyninę Dominikos Respubliką.
Šios šalies valdžia jau ėmėsi kai kurių priemonių: sugriežtino sanitarinę kontrolę pasienio rajonuose bei laikinai uždarė žemdirbių turgavietes.