„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Haityje kovojama su choleros epidemija, nusinešusia jau beveik 200 gyvybių

Nuo žemės drebėjimo dar neatsigavęs Haitis ir jam pagalbą teikiantys partneriai penktadienį stengėsi suvaldyti choleros epidemiją, dėl kurios mirė jau beveik 200 žmonių, dar per 2 000 susirgo.
Haitis – viena iš prasčiausių vietų gyventi moteriai
Po niokojančio žemės drebėjimo Haityje prasidėjo dar ir choleros epidemija. / „Scanpix“ nuotr.

Pareigūnai mano, kad prieš sustabdant šią epidemiją bus užfiksuota daugiau užsikrėtimo atvejų.

Pagrindinis choleros židinys buvo į šiaurę nuo Port o Prenso, pernai sausio 12 dieną patyrusio stipriausius požeminius smūgius, tačiau humanitarinės pagalbos agentūros ėmėsi priemonių, kad liga neišplistų sostinėje esančiose perpildytose be pastogės likusių žmonių stovyklose.

Ši choleros epidemija tapo didžiausia medicinos problema, kilusia neturtingoje ir dažnai stichinių nelaimių niokojamoje Karibų jūros šalyje, kurioje pastarasis katastrofinis žemės drebėjimas nusinešė apie 300 tūkst. žmonių gyvybių.

Cholera užsikrėtę žmonės netenka daug skysčių ir negydomi gali mirti per kelias valandas.Ji taip pat tapo pirmąja Haityje per pastarąjį šimtmetį, nurodė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO). Kol kas nė vieno šios ligos atvejo nebuvo patvirtinta griuvėsiais užverstoje Haičio sostinėje, kurioje apie 1,3 mln. benamiais likusių žmonių gyvena palapinių miesteliuose.

Medicinos darbuotojai atidžiai stebi stovyklas ir ruošia geriamus rehidratacijos tirpalus, kuriuos būtų galima skubiai panaudoti.

Panamerikos sveikatos organizacija (PAHO), kuri yra PSO regioninis padalinys, nurodė nusiuntusi darbuotojų komandas, vaistų ir švaraus vandens į epidemijos židinį Sent Marko vietovėje, esančioje centriniame Artibonito regione, taip pat į Centrinės plynaukštės regioną, kur užfiksuota daugiau šios smarkų viduriavimą sukeliančios ligos atvejų.

Cholera užsikrėtę žmonės netenka daug skysčių ir negydomi gali mirti per kelias valandas.

„Numatome, kad epidemija didės – turime to tikėtis“, – PAHO direktoriaus pavaduotojas Jonas Andrusas sakė per trumpą spaudos konferenciją Vašingtone.

Pasak jo, kaimyninė Dominikos Respublika turėtų budžiai stebėti, kad cholera neišplistų per sieną su Haičiu.

Jungtinių Tautų (JT) pareigūnai, remdamiesi Haičio tarnybų informacija, penktadienio vakarą paskelbė, jog užfiksuoti 196 mirties nuo choleros atvejai. Taip pat pranešama, kad iki penktadienio vakaro šia liga buvo užsikrėtę 2 634 Haičio gyventojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs