Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Haityje žemės drebėjimo aukų skaičius viršijo 300, tęsiasi išgyvenusiųjų paieškos

Haityje stiprus 7,2 balo žemės drebėjimas pareikalavo mažiausiai 304 žmonių gyvybių ir sugriovė pastatų, o gelbėtojai tebeieško išgyvenusiųjų.
Žemės drebėjimas Haityje
Žemės drebėjimas Haityje / „Scanpix“/AP nuotr.

Šeštadienį apie 8 val. 30 min. vietos (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku užfiksuoto požeminio smūgio epicentras buvo maždaug už 160 km kelio į vakarus nuo tankiai apgyventos sostinės Port o Prenso.

Per žemės drebėjimą sugriuvo bažnyčių, įmonių pastatų, mokyklų ir gyvenamųjų namų, o po griuvėsiais atsidūrė šimtai aukų ir buvo sužeista mažiausiai 1 800 žmonių, pranešė šalies civilinės saugos agentūra.

Gelbėtojai skubėjo surasti išgyvenusiuosius, o civilinės saugos agentūra tviteryje pareiškė, kad „tiek profesionalių gelbėtojų, tiek visuomenės pastangų dėka daugelis žmonių buvo ištraukti iš po griuvėsių“.

Agentūra pridūrė, kad ir taip perkrautos ligoninės toliau priima sužeistuosius.

Kelios valandos po drebėjimo agentūra paskelbė, kad visą dieną augęs aukų skaičius pasiekė 304. Iš pradžių buvo skelbta apie 29 žuvusiuosius.

Ilgai trukęs pradinis žemės drebėjimas buvo jaučiamas didžiojoje Karibų jūros regiono dalyje, o jo epicentras buvo Haičio salos pietvakariniame pusiasalyje.

Civilinės saugos agentūra nurodė, kad vien Haičio Pietuose žuvo mažiausiai 160 žmonių.

„Sugriauta daugybė namų, žuvo žmonių, kai kurie – ligoninėje“, – naujienų agentūrai AFP sakė 21 metų Christella Saint Hilaire, gyvenanti netoli epicentro.

Stipriausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjusių regionų ligoninėse jau buvo sunku suteikti skubią pagalbą, o mažiausiai trys gydymo įstaigos Pestelio, Korelio ir Rozo savivaldybėse buvo visiškai pilnos, sakė civilinės saugos agentūros vadovas Jerry Chandleris.

Haitis dar nėra visiškai atsigavęs po 2010-ųjų sausį įvykusio 7 balų žemės drebėjimo, pavertusio griuvėsiais didžiąją dalį Port o Prenso ir aplinkinių miestų. Tuomet žuvo daugiau nei 200 tūkst. žmonių, dar 300 tūkst. buvo sužeisti, o daugiau nei pusantro milijono Haičio gyventojų neteko namų.

Po 2010 metų žemės drebėjimo be pastogės liko daugiau kaip milijonas žmonių – pusė šalies gyventojų, todėl salos institucijoms ir tarptautinei humanitarinės pagalbos bendruomenei iškilo milžiniškas iššūkis, kaip padėti šaliai, neturinčiai nei žemės registro, nei adekvačių statybos normų.

Tąsyk drebėjimas sugriovė šimtus tūkstančius namų, administracinių pastatų ir mokyklų bei 60 proc. Haičio sveikatos apsaugos įstaigų.

Pagrindinė šalies ligoninė iki šiol nebuvo visiškai atstatyta, o nevyriausybinėms organizacijos sunkiai sekėsi patenkinti didžiulius Haičio poreikius.

Naujausia krizė ištiko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo Haičio prezidento Jovenelio Moise'o nužudymo. Valstybės vadovą nušovė į jo namus įsiveržusi grupė užpuolikų, o ši ataka sukrėtė šalį, kovojančią su skurdu, besiplečiančiu gaujų smurtu ir COVID-19 pandemija.

Tuo metu JAV Nacionalinis uraganų centras prognozuoja, kad Haitį vėlai pirmadienį arba anksti antradienį pasieks atogrąžų audra Grace.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos