Grupuotės išplatintame pranešime teigiama, kad naujausia „Amnesty International“ ataskaita siunčia žinią tarptautinei bendruomenei apie būtinybę imtis veiksmų, kad būtų nutrauktas daugiau nei metus Gazos Ruože vykstantis karas.
„Amnesty International“ sakė, kad jos išvados paremtos „nužmoginančiais ir genocidiniais Izraelio vyriausybės ir kariuomenės pareigūnų pareiškimais“, palydovinėmis nuotraukomis, kuriose užfiksuotas nuniokojimas, lauko tyrimais bei Gazos Ruožo gyventojų pranešimais.
Organizacija teigė, kad jos 300 puslapių ataskaita yra įspėjimas tarptautinei bendruomenei, ir paragino valstybes liautis perdavinėjus ginklus Izraeliui.
Anksčiau ketvirtadienį Izraelis atmetė šiuos „Amnesty International“ teiginius.
„Apgailėtina ir fanatiška organizacija „Amnesty International“ dar kartą parengė falsifikuotą ataskaitą, kuri yra visiškai neteisinga ir pagrįsta melu“, – nurodė Izraelio užsienio reikalų ministerija.
Pareiškime teigiama, jog kaip tik „Hamas“ įvykdyta beprecedentė 2023-iųjų spalio 7-osios ataka Izraelyje buvo genocidinė.
„Izraelis ginasi ir (...) veikia visiškai vadovaudamasis tarptautine teise“, – pareiškė ministerija.
Nuo šių teiginių taip pat atsiribojo „Amnesty International“ Izraelio padalinys.
„Nors „Amnesty International“ Izraelio skyrius nesutinka su kaltinimu, kad Izraelis vykdo genocidą, remdamiesi turima informacija, esame susirūpinę, kad Gazoje vykdomi sunkūs nusikaltimai, kurie turi būti ištirti“, – teigiama jų išplatintame pranešime.
AFP duomenys, pagrįsti oficialia informacija, rodo, kad pernai spalio 7 dieną per „Hamas“ ataką, dėl kurios prasidėjo karas Gazos Ruože, Izraelyje žuvo 1 208 žmonės, daugiausia civiliai gyventojai.
Izraelio atsakomoji kampanija pareikalavo apie 44,5 tūkst. gyvybių Gazos Ruože, nurodo „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija. Jos duomenimis, kuriuos Jungtinės Tautos laiko patikimais, dauguma žuvusiųjų taip pat yra civiliai.