Centras buvo įkurtas dvylikos Europos Sąjungos ir NATO šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Norvegijos, JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos – iniciatyva. Ateityje prie jo veiklos gali prisidėti ir daugiau valstybių.
Centras glaudžiai bendradarbiaus tiek su ES, tiek su NATO.
Kaip anksčiau pranešė centro atstovai, naujosios įstaigos tikslas bus ne tiesiogiai atremti atakas, o vykdyti tiriamąją veiklą. Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centras taip pat organizuos bendrus mokymus ir tobulins keitimosi informacija būdus.
Hibridinėmis grėsmėmis laikomas neteisingos informacijos platinimas, išpuoliai prieš informacines sistemas bei kitokios atakos, rengiamos su šiuolaikinių technologijų pagalba. Tai yra priešiški veiksmai, nukreipti į valstybės destabilizaciją oficialiai nepaskelbus karo.
Per seminarą, surengtą centro atidarymo proga, buvo pažymėta, kad hibridines grėsmes kelia ne tik įvairios šalys, bet ir teroristinės organizacijos bei nusikalstami susivienijimai.
Visgi NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Arndtas Freytagas von Loringhovenas šskyrė vieną valstybę.
„Rusija – viena iš svarbiausių šalių, kurią stebime. Galima pateikti tokių pavyzdžių kaip Krymo aneksija, įvykiai Rytų Ukrainoje ir kibernetinės atakos prieš JAV Demokratų partiją. Rusija yra viena pagrindinių veikėjų, nors ir ne vienintelė“, – pažymėjo jis.