Šis dviejų dešimtmečių senumo reikalas vėl patraukė dėmesį kilus judėjimui #MeToo. Kritikai kėlė klausimus, ar dėl galios disbalanso tarp JAV prezidento ir stažuotojos galima šiuos santykius laikyti vykusiais abipusiu sutikimu.
Kai kas, tarp jų Niujorkui atstovaujanti demokratų senatorė Kirsten Gillibrand, tvirtina, kad B.Clintonui derėjo atsistatydinti, kai respublikonų kontroliuoti Atstovų Rūmai 1998 metų pabaigoje pradėjo jo apkaltą už melą dėl šio romano.
Tačiau buvusi kandidatė į prezidentus ir valstybės sekretorė H.Clinton sekmadienį televizijai „CBS News“ sakė su tuo nesutinkanti.
„Absoliučiai ne“, – atsakė ji paklausta, ar jos vyrui derėjo atsistatydinti.
Toliau klausinėjama, ar minėti santykiai buvo piktnaudžiavimas valdžia, H.Clinton atsakė: „Ne, ne.“ Ji pažymėjo, kad M.Lewinsky, kuriai tuo metu buvo 22-eji, „buvo suaugęs žmogus“.
„Buvo tyrimas ir jis, kaip aš manau, baigėsi teisingai“, – pridūrė ji.
1999 metais Senatas surengė mėnesį trukusį prezidento B.Clintono teismą, kuriam galiausiai gerokai pritrūko iki dviejų trečdalių daugumos, reikalingos jį nuteisti ir pašalinti iš posto.
M.Lewinsky savo ruožtu ilgą laiką tvirtino, kad romanas vyko abipusiu sutikimu, bet šiais metais žurnale „Vanity Fair“ paskelbtame esė rašė, kad pradėjo iš naujo vertinti tokį požiūrį.