Du alpinistai praėjusią savaitę aptiko tų vyrų palaikus „vis dar įšalusius mėlyname lede, bet pradedančius rodytis iš ledyno“ sakoma A.Lowe'o atminimo fondo pareiškime.
40 metų A.Lowe'as ir 29 metų ekspedicijos operatorius Davidas Bridgesas, abu amerikiečiai, 1999 metų spalį buvo nunešti didžiulės sniego ir ledo lavinos ant 8 027 m aukščio Šišapangmos kalno Kinijoje, kai bandė pirmą kartą Amerikos istorijoje nusileisti slidėmis.
Conradas Ankeris, kuris išgyveno tą laviną, o vėliau vedė A.Lowe'o našlę ir įsivaikino tris jų sūnus, sakė, kad palaikų suradimas šeimai atnešė palengvėjimą.
Jie nukeliaus prie to kalno Tibete – vieno iš vos 14 pasaulio kalnų, aukštesnių nei 8 tūkst. metrų, – pasiimti palaikų.
„Alexo tėvai dėkingi žinodami, kad jų sūnaus palaikai rasti ir kad Conradas, berniukai ir aš nuvyksime į savo piligriminę kelionę prie Šišapangmos“, – sakoma penktadienį paskelbtame A.Lowe'o našlės Jennifer Lowe-Anker pareiškime.
Pora naujienas išgirdo būdama Nepale, kur prižiūri naujo pastato Kumbu alpinizmo centrui, kuriame rengiami vietos kalnų darbuotojai, statybas.
Tas centras buvo įsteigtas 2003 metais, A.Lowe'o, kuris dukart įkopė į Everestą ir buvo tvirtais ryšiais susijęs su Nepalu, atminimui.
Prieš savo žūtį jis buvo laikomas vienu geriausių pasaulio alpinistų ir buvo pramintas „Plaučiu su kojomis“, kai dideliu greičiu įkopė į Argentinos Akonkagvą – aukščiausią kalną Amerikos žemynuose.
Alpinistai Davidas Goettleris ir Ueli Steckas rado palaikus aklimatizuodamiesi prieš kopimą pietiniu Šišapangmos šlaitu.
Šis kalnas, kuris vakariečiams buvo uždarytas iki 1978 metų, yra laikomas šiek tiek lengviau prieinamu kalnu aukštesnių nei 8 tūkst. metrų kalnų grupėje.
Daugelis ekspedicijų organizatorių rekomenduoja alpinistams bandyti įveikti jį rengiantis kopti į dar aukštesnius kalnus.