Beprecedentės demonstracijos prieš šį teisės aktą sukrėtė vietos vyriausybę: miestas nugrimzdo į rimčiausią politinę krizę per kelis dešimtmečius, o protestuotojai ragina C.Lam atsistatydinti.
„Turiu asmeniškai prisiimti daug atsakomybės. Tai sukėlė kontroversijų, ginčų ir nerimo visuomenėje, – per spaudos konferenciją sakė C.Lam. – Už tai nuoširdžiausiai atsiprašau Honkongo žmonių.“
Po birželio 9 ir 12 dienomis įvykusių masinių demonstracijų, per kurias dalis protestuotojų susirėmė su policija, Honkongo lyderė nusprendė neribotam laikui įšaldyti teisės aktą.
Tačiau toks žingsnis nenumalšino visuomenės pykčio, ir sekmadienį mieste buvo surengta net didesnė protesto akcija, kurioje, organizatorių skaičiavimais, dalyvavo per 2 mln. žmonių – daugiau kaip ketvirtadalis visų gyventojų.
„Pripažindami kelis pastaruosius mėnesius šio įstatymo sukeltą nerimą ir baimę, nebesiimsime šio įstatymų leidybos proceso, jeigu neužsitikrinsime žmonių pasitikėjimo“, – sakė C.Lam.
Vis dėlto C.Lam antradienį neparodė jokių ženklų, kad ji pasiruošusi atsistatydinti, ir pareiškė norinti „toliau sunkiai dirbti siekdama patenkinti Honkongo žmonių siekius“.
Kritikai nuogąstauja, jog dėl Pekino palaikomo įstatymo žmonės gali būti įpainioti į Kinijos liūdnai pagarsėjusią neskaidrią ir politizuotą teismų sistemą, ir kad bus padaryta žalos miesto, kaip saugaus verslo centro, reputacijai.