Šis sprendimas buvo priimtas po praeitą savaitgalį vykusių smurtingiausių protestų per jau tris mėnesius šį tarptautinį finansų centrą krečiančius neramumus.
Ketvirtadienį Pilietinių žmogaus teisių frontui (CHRF) atsiųstame laiške policija išreiškė nuogąstavimą, kad kai kurie planuojamos demonstracijos dalyviai imsis „smurtinių ir ardomųjų veiksmų“.
Protestuotojai ne vien „padeginėjo ir vykdė didelio masto kelių blokavimą, bet ir naudojo padegamąsias bombas, plieninius šratus, plytas, ilgas kartis, metalinius strypus ir įvairius savadarbius ginklus, dideliu mastu naikindami viešąjį turtą, kenkdami viešajai tvarkai ir sužeisdami kitus“, sakoma laiške, turint omenyje kitus protestus.
Šios retos priemonės buvo imtasi po praeito sekmadienio vakarą vykusių susirėmimų, per kuriuos teisėsauga radikalių pažiūrų protestuotojus mėgino atremti vandens patrankomis ir perspėjamaisiais šūviai. Šie susirėmimai vyko smurtui prasiveržus per sankcionuotą protestą.
Šeštadienį planuojamose eitynėse planuojama paminėti penkerių metų sukaktį nuo Pekino sprendimo atmesti siūlymą imtis Honkonge politinių reformų, išprovokavusio 79 dienas trukusius vadinamojo Skėčių judėjimo protestus.
CHRF, organizavęs vienas didžiausių demonstracijų Honkonge per kelis pastaruosius dešimtmečius, sakė apskųsiantis šį sprendimą.
„Kaip matote, policijos veiksmai intensyvėja, ir matote, kad [Honkongo lyderė] Carrie Lam faktiškai neketina leisti Honkongui susigrąžinti ramybės, bet mėgina kurstyti didesnės piliečių dalies pyktį griežtomis priemonėmis“, – žurnalistams sakė organizacijos lyderis Jimmy Shamas.
CHRF šalininkai buvo raginami susirinkti miesto centre ir žygiuoti link Ryšių biuro – departamento, Honkonge atstovaujančio Kinijos centrinei vyriausybei. Abiem veiksmams turėjo būti gautas valdžios leidimas, tačiau dabar policija tai uždraudė.
Į vėliausią CHRF organizuotą demonstraciją rugpjūčio 17-ąją susirinko šimtai tūkstančių žmonių, pabrėžtinai taikiai protestavusių ir išsiskirsčiusių be jokių susirėmimų.
Tąsyk pirminiam sambūriui viename Honkongo parke leidimas buvo gautas, bet vėliau protestuotojai nepaisė draudimo žygiuoti per miestą.
Honkongą krečiančius protestus pirmiausiai išprovokavo Pekino remiamos vyriausybės mėginimai priimti ekstradicijos įstatymą, kurį oponentai laikė didžiuliu smūgiu Honkongo savivaldai.
Nuo to laiko visuomenės nepasitenkinimas peraugo į platesnį raginimą užtikrinti miestui didesnę demokratiją ir ištirti numanomo žiauraus policijos elgesio atvejus. Šių demonstracijų varikliu tapę radikalių pažiūrų jaunuoliai retkarčiais įsitraukdavo į susirėmimus su saugumo pajėgomis.
Nuo birželio Honkonge buvo areštuota daugiau kaip 850 žmonių.
Šie neramumai neatrodo silpstantys, bet Honkongo vyriausybė atsisakinėja tenkinti protestuotojų reikalavimus.