Radijo stoties vadovybė teigė, kad tokį sprendimą lėmė programos pokyčiai.
Šis sprendimas dėl laidos „Mes esame šeima“ priimtas po to, kai Pekinas užgniaužė Honkongo demokratinį judėjimą ir 2020 metais priėmė plataus masto nacionalinio saugumo įstatymą, kuris, pasak kritikų, suskaldė pilietinę visuomenę ir užgniaužė nesutarimus.
Vienas iš laidos vedėjų Brianas Leungas sakė, kad buvo psichologiškai pasirengęs nutraukti vyriausybės finansuojamos Honkongo radijo ir televizijos (RTHK) laidą, tačiau kai šio mėnesio pradžioje susitiko su stoties vadovybe, nesulaukė patenkinamo paaiškinimo, kodėl laida atšaukiama.
„Tradicinei platformai, tokiai kaip RTHK, ši programa buvo daugiau ar mažiau sudėtinga“, – duodamas interviu naujienų agentūrai AFP teigė B.Leungas.
Laida, kurioje vyko pokalbiai, aktualios diskusijos ir interviu su svečiais, buvo reta platforma, skirta homoseksualų teisėms šiame Kinijos mieste ginti.
2006 metais debiutavusi programa sulaužė visuomeninio transliuotojo tradicijas.
B.Leungas teigė, kad iš pradžių ši laida turėjo tokią redakcinę laisvę, kad jam pačiam buvo sunku tuo patikėti.
Anot jo, dviejų valandų trukmės laida, kuri buvo transliuojama kiekvieną sekmadienį vidurnaktį, naudojosi plačiu RTHK pasiekiamumu, kad pristatytų LGBTQI turinį kaip linksmą, lengvą ir įdomų.
Vienas iš laidos epizodų apie LGBTQI paauglių patiriamas patyčias vidurinėje mokykloje 2010 metais pelnė „Human Rights Press“ apdovanojimą, o kiti epizodai paskatino diskusijas tokiomis temomis kaip „drag“ kultūra ir transseksualų diskriminacija.
„Galimybė vesti tokią laidą visuomeniniame transliuotojo kanale jau savaime yra pareiškimas“, – sakė B.Leungas.
„Jei kiekvieną savaitę per RTHK galime kalbėti apie homoseksualumą, seksualinę orientaciją, vadinasi, tai nėra tabu“, – pridūrė jis.