44-erių I.Alijevą žudikas, kurį lydėjo ir sėbras, mirtinai subadė praėjusio ketvirtadienio naktį viename Lilio viešbutyje. Velionis turėjo keturis vaikus ir gyveno Belgijoje.
Prancūzijos policija kone iškart pradėjo tyrimą – beveik neabejota, kad nusikaltimo motyvai buvo politiniai. Tiesa, jokia įtariamo žudiko pavardė neskambėjo.
Žinojo, kam padeda, ar ne?
Dar vienas čečėnas tinklaraštininkas, į Lenkiją nuo persekiojimo pabėgęs Tumso Abdurachmanovas savo „Telegram“ kanale paskelbė pokalbio su Luiza Zvonkova ir jos dukterėčia Amina Chamidova garso įrašą.
Anot T.Abdurachmanovo, būtent šios moterys padėjo įtariamam žudikui apsirūpinti reikalingais dokumentais, kurių reikėjo vizai į ES šalis. Šios moterys tiesiog iš to – dokumentų klastojimo – gyvena.
Pats žudikas esą yra Usmanas Mamadijevas, o jį į Europą lydėjo būtent A.Chamidova. Ji su U.Mamadijevu esą nuskrido iš Maskvos į Valensiją, bet tada atsiskyrė nuo vyro ir iš Ispanijos per Berlyną grįžo į Rusiją.
Belgijoje įtariamas žudikas gyveno su pačiu I.Alijevu, kuris įj pažinojo. Kartu jie nuvyko į Lilį, o vieną naktį viešbutyje smogikas slapta sudavė pasmerktajam migdomųjų ir jį nudūrė.
Smogikas traukiniu nuvyko į Belgiją, kur kelias dienas ruošėsi būsimai operacijai. Jis esą pragyveno iš pinigų, kuriuos vyrui siuntė ta pati A.Chamidova.
Beje, Belgijoje įtariamas žudikas gyveno su pačiu I.Alijevu, kuris įj pažinojo. Kartu jie nuvyko į Lilį, o vieną naktį viešbutyje smogikas slapta sudavė pasmerktajam migdomųjų ir jį nudūrė.
Tiesa, moterys, su kuriomis telefonu bendravo T.Abdurachmanovas, pabrėžė, kad jas suklaidino. Esą 34-erių U.Mamadijevas prisistatė kaip vėžiu sergantis ligonis, kuriam reikalinga skubi operacija Vokietijoje.
Suprask, būtent todėl A.Chamidova neužuodė, kad planuojama kažkas blogo, ir net nupirko įtariamam žudikui atgalinį bilietą į Maskvą. Moterys teigė, kad yra pasiruošusios atsakyti į visus bet kokios šalies tyrėjų klausimus.
Vis dėlto pats T.Abdurachmanovas svarsto, kad abi moterys galėjo gauti „garantijas dėl saugumo“ iš vadinamųjų kadyrovcų.
Taikėsi į kitą aktyvistą?
Savo ruožtu tinklalapis „Kaukazo mazgas“, remdamasis šaltiniais čečėnų diasporoje Prancūzijoje, skelbia, kad I.Alijevas buvo nužudytas Lilio viešbutyje „Coq Hardi“, esančiame prie traukinių stoties.
Be to, kalbama, kad tikrasis žudiko taikinys galėjo būti dar vienas aktyvistas Minkailas Malizajevas. Esą užsakovui – R.Kadyrovo režimui – I.Alijevas nebuvo labai įdomus, o M.Malizajevas kaip tik labai erzino Grozną.
Pastarasis savo „YouTube“ kanale paskelbė savo pokalbių su I.Alijevu ir įtariamu žudiku garso įrašus.
Esą kalbėtasi nusikaltimo išvakarėse, o iš pokalbių turinio galima spręsti, kad žudikas domėjosi paties M.Malizajevo adresu.
M.Malizajevas leido suprasti, kad nepasitiki nepažįstamu čečėnu, bet I.Alijevas jį patikino, jog U.Mamadijevas – patikimas sąjungininkas, su kuriuo rekomendavo susitikti.
2019 metų balandį M.Malizajevas jau teigė, kad jį buvo bandyta pagrobti. Esą nežinomi užpuolikai tik paskutinę akimirką atšaukė operaciją, nes pamatė, kad jis įžengė į labai aiškiai apšviestą automobilių stovėjimo aikštelę.
R.Kadyrovas, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, vadovauja Čečėnijai nuo 2007 metų.
Pastaraisiais metais jau ne vienas jo varžovas arba kritikas buvo nužudytas įtartinomis aplinkybėmis, taip pat už šios Rusijos respublikos ribų.
Pernai rugpjūtį Berlyne buvo nušautas buvęs vienas iš čečėnų kovotojų vadų Zelimchanas Changošvilis. Sučiuptas žudikas iš Rusijos turėjo kitą tapatybę. Žiniasklaida skelbė, kad jis gali būti susijęs su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Po šios atakos Vokietija išsiuntė du Rusijos diplomatus, nors Maskva tvirtino nesanti niekaip susijusi su šia žmogžudyste.