Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Į ginčą su Berlynu įsitraukusi Turkija planuoja surengti daugiau mitingų Vokietijoje

Turkija prieš svarbų balandžio referendumą planuoja organizuoti daugiau mitingų Vokietijoje, nors yra piktai susiginčijusi su Berlynu dėl kelių miestų sprendimo uždrausti šios kampanijos renginius.
Mevlutas Cavusoglu
Mevlutas Cavusoglu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip ketvirtadienį paskelbė turkų užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu, jis planuojamų mitingų sąrašą jau įteikė Vokietijos užsienio reikalų ministrui Sigmarui Gabrieliui.

„Tikimės, kad Vokietija išspręs šią problemą. Planuojame maždaug 30 mitingų. Apie visus juos informavome Vokietijos pareigūnus“, – sakė Turkijos ministras, kurį citavo privati televizija „CNN-Turk“.

Turkija ir Vokietija pastaruoju metu ginčijosi dėl kelių Vokietijos miestų sprendimo neleisti turkų ministrams rengti mitingų.

Sekmadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šliūkštelėjo alyvos į ugnį: per mitingą Stambule pareiškė, kad jo ministrų viešų pasirodymų blokavimas prilygsta „nacių praktikai“.

Vokietijos kaclerė Angela Merkel ketvirtadienį Turkijos lyderio komentarą pavadino „liūdnu ir slegiančiu“.

M.Cavusoglu pabrėžė, kad Turkijai „neįmanoma“ vadinti vokiečių vyriausybės naciais.

„Tai labai opus klausimas. Mes nevadiname dabartinės administracijos naciais“, – sakė jis ir paaiškino, kad dabartiniai draudimai „neišvengiamai primena“ Turkijai „praktiką, taikytą tuo (nacių) periodu“.

M.Cavusoglu taip pat sakė, kad politikai ir Vokietijos žiniasklaida vadino R.T.Erdoganą diktatoriumi.

Turkijos politikai prieš balandžio 16-osios referendumą dėl prezidentinės sistemos įvedimo Turkijoje labai trokšta susirinkti balsus Vokietijoje, kurioje gyvena didžiulė turkų bendruomenė.

Be pastarojo meto ginčo, įtampą šių dviejų NATO sąjungininkių santykių srityje kėlė žmogaus teisių ir žiniasklaidos laisvės padėtis Turkijoje po nesėkmingo bandymo pernai liepą nuversti R.T.Erdoganą.

„Ponia Merkel teisi, mes labai nesutariame kai kuriais klausimais. Pavyzdžiui, dėl kovos su terorizmu“, – Ankaroje žurnalistams sakė prezidento atstovas Ibrahimas Kalinas.

Jis apkaltino Vokietiją „atvėrus duris tiems, kas vadovauja referendumo kampanijai „Ne“, įskaitant PKK ir kitas teroristines organizacijas“, turėdamas omenyje kurdų kovotojus.

Atstovas taip pat kritikavo kitas Europos šalis, tarp jų – Austriją, kurios kancleris Christianas Kernas ragino uždrausti turkų politikams vykdyti politines kampanijas Europos Sąjungoje.

„Turime labai aiškią žinią: nevarkite bergždžiai, nuspręs žmonės, ne jūs“, – sakė I.Kalinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos