Antradienį į Niujorką atvyko didelę patirtį Vašingtone turintis karjeros diplomatas Xie Fengas, sakoma Pekino ambasados JAV pranešime.
Jis pakeis Qin Gangą, kuris šių metų pradžioje paliko savo postą ir pradėjo eiti Kinijos užsienio reikalų ministro pareigas.
„Šiuo metu Kinijos ir JAV santykiai susiduria su dideliais sunkumais ir rimtais iššūkiais“, – ambasados interneto svetainėje paskelbtame pranešime cituojamas Xie Fengas, kuris su žurnalistais kalbėjo oro uoste.
„Jaučiu ir nuostabų misijos jausmą, ir didelę atsakomybę. Aš ir mano kolegos susidursime su sunkumais, vykdysime savo pareigas ir tęsime savo misiją“, – pridūrė jis.
JAV ambasadorius Kinijoje Nicholasas Burnsas trečiadienį sakė, kad surengė atsisveikinimo vakarienę su Xie Fengu, su kuriuo tekę tvarkyti vis sudėtingesnius JAV ir Kinijos santykius.
„Nekantriai laukiu, kada galėsiu dirbti su juo, kai jis užims savo naujas pareigas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė N.Burnsas.
Oficialioje biografijoje rašoma, kad 59 metų Xie Fengas yra kilęs iš turtingos Rytų Dziangsu provincijos ir turi vadybos magistro laipsnį.
Užsienio reikalų tarnyboje jis dirba mažiausiai nuo 1986 metų, o didžiąją XX amžiaus dešimtojo dešimtmečio dalį dirbo ministerijos Šiaurės Amerikos reikalų biure.
Kitą dešimtmetį jis dirbo Kinijos atstovybėje Vašingtone, o vėliau tapo ambasadoriumi Indonezijoje.
Prieš tapdamas naujuoju Kinijos ambasadoriumi JAV Xie Fengas dirbo Kinijos užsienio reikalų ministerijos įgaliotiniu Honkonge ir užsienio reikalų viceministru.
Pastaraisiais metais Kinijos ir JAV santykiai yra įtempti – įtampa kilo dėl prekybos, technologijų, žmogaus teisių ir kitų klausimų.
Naujausias itin aktualus klausimas yra pažangios mikroschemos – sekmadienį Pekinas pareiškė, kad JAV puslaidininkių milžinė „Micron“ neišlaikė nacionalinio saugumo patikrinimo ir jai nebus leista prekiauti „ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros“ operatoriams.
Pranešimas paskelbtas po to, kai Vašingtonas ir jo sąjungininkai pastaraisiais mėnesiais ėmėsi priemonių, kuriomis, Kinijos teigimu, buvo siekiama apriboti jos galimybes pirkti ar gaminti pažangiausias mikroschemas ir pažaboti jos augančią pasaulinę galią.
Šį mėnesį Pekinas taip pat už šnipinėjimą nuteisė kalėti iki gyvos galvos 78-erių JAV pilietį Johną Shing-waną Leungą, tačiau neatskleidė daug informacijos apie bylą.