Pasak Naujojo Pietų Velso kaimo vietovių ugniagesių tarnybos komisaro pavaduotojo Robo Rogerso, šiuo metu „siaučia veikiausiai iš viso aštuoni gaisrai“, bet susijungę jie suformavo „didžiulį gaisrą“ nacionalinio parko teritorijos miške.
Gaisras apima 300 tūkst. ha – maždaug 60 kilometrų skersmens – plotą maždaug už valandos kelio nuo didžiausio Australijos miesto. Sidnėjų dabar gaubia toksiški gaisrų dūmai.
„Visame tame plote siaučia gaisras“, – sakė R. Rogersas. Jis pridūrė, kad ugniagesiai gali tik bandyti iškelti vietos gyventojus, apsaugoti jų turtą ir tikėtis, kad gaisrui palankių oro sąlygų – sausros ir vėjuoto oro – derinys pasikeis.
„Negalime sustabdyti šių gaisrių, jie tiesiog degs, kol sąlygos pagerės, o tada mes bandysime padaryti viską, kad juos sustabdytume“, – visuomeniniam transliuotojui ABC sakė ugniagesių pareigūnas.
„Geriausia, ką mes galime padaryti – visomis išgalėmis bandyti apsaugoti turtą ir žmones“, – pabrėžė jis.
Dėl užsitęsusios sausros didžioji dalis rytinės Australijos yra visiškai išdžiuvusi, ir pastaruosius tris mėnesius ten kilo daug pavienių gaisrų.
Krūmynų gaisrai Australijoje yra dažnas reiškinys, tačiau šiųmetis gaisrų sezonas prasidėjo labai dramatiškai. Mokslininkai prognozuoja, kad šis sezonas bus labai sudėtingas, nes klimatas ir orų ciklai keičiasi, o pokyčiai prisideda prie pavojingo stiprių vėjų, aukštų temperatūrų ir sausų orų derinio.
Nuo rugsėjo mėnesio ugnis sunaikino daugiau nei 600 namų ir nusinešė šešias žmonių gyvybes.
Šie nuostoliai yra mažesni nei per daugiausiai gyvybių Australijoje pareikalavusius 2009 metų gaisrus, kai žuvo beveik 200 žmonių, tačiau 2019 metais ugnis nuniokotas plotas jau yra didesnis.
Šiemet gaisro nusiaubtas plotas – maždaug 2 mln. hektarų – prilygsta kai kurių nedidelių valstybių teritorijai.