„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Indija neatsispiria pigiai rusiškai naftai – nesvarbu net tarptautinė reputacija

Pastaruoju metu Indiją buvo užplūdę užsienio šalių prašymai, patarimai ir įspėjimai. Prezidentas Joe Bidenas Indijos ministrą pirmininką tikino, kad sprendimas pirkti naftą iš Rusijos neišeis Indijai į gera. JAV pareigūnai griežtai perspėjo, kad Rusijai pritaikytų sankcijų sumenkinimas gali turėti „pasekmių“.
Mumbajus, Indija
Mumbajus, Indija / „Scanpix“ nuotr.

Ištisa JAV ir Europos pasiuntinių virtinė tvirtino, kad griežtesnis požiūris į Rusiją yra pasaulinė būtinybė.

Tačiau Indijos sprendimą griežtai laikytis neutralumo Rusijos karo Ukrainoje atžvilgiu lemia ne tik noras neužverti sau jokių durų pasaulyje, kuriame yra ne vienas galios centras.

Šis sprendimas peraugo į pelningą ekonominio oportunizmo atvejį: rusiškos naftos pirkimas yra tiesiog pernelyg geras sandoris, kad jo būtų galima atsisakyti.

Nuo konflikto pradžios Indijos perkamos neapdorotos rusiškos naftos apimtys labai išaugo: nuo beveik nulio gruodį ir sausį iki maždaug 300 tūkst. barelių per dieną kovą ir 700 tūkst. barelių per dieną balandį.

Dabar naftos žaliava sudaro beveik 17 proc. Indijos importo, palyginti su mažiau nei 1 proc. iki invazijos. Pernai Indija iš Rusijos vidutiniškai importavo tik apie 33 tūkst. barelių per dieną.

Jungtinėse Valstijose uždraus rusišką naftą, o Europai dabar irgi pasiūlius embargą, Indija atsiranda galimybė nusipirkti žalios naftos su didelėmis nuolaidomis pamaitinti energijos ištroškusią ekonomiką mažesnėmis sąnaudomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“