Kadaise tigrai, didžiausi iš visų kačių, gyveno Centrinėje, Rytų ir Pietų Azijoje.
Tarptautinės gamtos apsaugos organizacijos (IUCN) duomenimis, per pastaruosius 100 metų tigrai prarado daugiau kaip 93 proc. savo istorinės paplitimo teritorijos ir dabar gyvena tik pavienėse populiacijose trylikoje šalių.
Per Indijos tigrų surašymą apskaičiuota, kad visoje šalyje laukinėje gamtoje gyvena 3167 tigrai, o per paskutinį tokį surašymą jų buvo 2967.
Šie duomenys renkami kas ketverius metus, naudojant kamerų gaudykles ir kompiuterines programas, kad būtų galima atskirai identifikuoti kiekvieną gyvūną.
Per minėtą laikotarpį augimas sulėtėjo iki mažiau nei septynių procentų, o per pastaruosius ketverius metus jis siekė daugiau nei 30 procentų.
Bet Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi nurodė, kad šis naujausias skaičius yra „pasididžiavimo akimirka“.
„Mūsų šeima plečiasi“, – sakė jis per ceremoniją pietiniame Maisūro mieste.
„Tuo didžiuojasi ne tik Indija, bet ir visas pasaulis“, – nurodė N.Modi.
Visoje Azijoje dėl miškų kirtimo, brakonieriavimo ir žmonių kėsinimosi į gyvenamąsias vietas sumažėjo tigrų populiacija, tačiau M.Modi pareiškė, kad Indijai pavyko padidinti tigrų skaičių dėl „žmonių įsitraukimo“ ir šalies „gamtosaugos kultūros“.
Jis taip pat pabrėžė, kad Indijoje gyvena 75 proc. pasaulio tigrų populiacijos ir ji yra „didžiausia tigrų paplitimo šalis pasaulyje“.
Skaičiuojama, kad 1900 metais pasaulyje gyveno daugiau nei 100 000 tigrų. Tačiau 2010-aisiais jų skaičius sumažėjo iki rekordiškai mažo – 3200.
2010-aisiais Indija ir 12 kitų šalių, kuriose gyvena tigrai, pasirašė susitarimą padvigubinti didžiųjų kačių skaičių iki 2022-ųjų.
Manoma, kad 1947 metais, kai Indija tapo nepriklausoma nuo Jungtinės Karalystės, šalyje gyveno apie 40 000 tigrų.
Bėgant metams šis skaičius sumažėjo ir 2002-asiais siekė apie 3700, o po ketverių metų buvo rekordiškai mažas – 1411, bet nuo tada nuolat didėjo.