Apie šio reporterio žūtį pranešta praėjus vos dviem savaitėms po kitos garsios žurnalistės nužudymo.
Shantanu Bhowmickas buvo užpultas ir mirtinai uždaužytas lazdomis trečiadienį, kai mėgino nušviesti susirėmimus tarp priešiškų politinių grupių ir policijos netoli Agartalos – atokios Tripuros valstijos sostinės.
Valstijos policijos vadovas Abhijitas Saptarshi sakė, kad per susirėmimus taip pat nukentėjo daugiau nei tuzinas policininkų, o įtampa šiame neramiame regione dar neatslūgo.
„Susirėmimų vietoje vėliau aptikome žurnalisto kūną“, – sakė A.Saptarshi naujienų agentūrai AFP telefonu iš Tripuros.
Kol kas dėl žurnalisto nužudymo niekas nesulaikytas, tačiau dėl kitų kaltinimų, susijusių su politiniais neramumais, buvo suimti keturi asmenys, nurodė valstijos policijos vadovas.
Kol kas dėl žurnalisto nužudymo niekas nesulaikytas, tačiau dėl kitų kaltinimų, susijusių su politiniais neramumais, buvo suimti keturi asmenys, nurodė valstijos policijos vadovas.
Kaip rodo Niujorke įsikūrusio Komiteto žurnalistams ginti (Committee to Protect Journalists, CPJ) duomenys, nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžios Indijoje nužudyti jau 29 žurnalistai.
Prieš dvi savaites Indijoje buvo nužudyta laikraščio redaktorė, valdančiosios hinduistų nacionalistų partijos kritikė Gauri Lankesh. Jos nužudymas šalyje išprovokavo didžiulę pasipiktinimo bangą.
Rugsėjo 5-ąją 55 metų moterį nušovė trys nežinomi užpuolikai, kai ji įžengė į savo namus pietiniame Bangaloro mieste Karnatakos valstijoje.
Kol kas dėl šio nužudymo niekas nebuvo sulaikytas.
Paryžiuje įsikūrusi organizacija „Reporteriai be sienų“ (Reporters Sans Frontieres, RSF) 2015 metais paskelbė Indiją pavojingiausia Azijos šalimi žurnalistams. Vis dėlto daugiausiai nužudymų įvykdoma atokiose kaimo vietovėse, o ne didžiuosiuose miestuose.
Balandį paskelbtame pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse RSF Indijai skyrė 136 vietą tarp 180 valstybių. RSF teigimu, hinduistų nacionalistai bando eliminuoti iš nacionalinių debatų bet kokias „antinacionalinės“ minties apraiškas.