Ankstyvą ketvirtadienį po smarkaus lietaus kalvotoje Manipūro valstijos vietovėje šiaurės rytuose purvo nuošliauža nušlavė vieną geležinkelio statytojų stovyklą, kurią saugojo Teritorinė armija.
Šie kariškiai turėjo užtikrinti geležinkelio darbininkų saugumą, nes toje teritorijoje veikia dešimtmečius besitęsiančio etninių ir genčių separatistų grupių sukilimo kovotojai.
Per pirmąsias kelias valandas po incidento išgelbėti 18 išgyvenusiųjų.
Tačiau kariuomenės atstovas spaudai Angomas Bobinas Singhas sekmadienį sakė, kad 28 žmonės vis dar laikomi dingusiais be žinios, o vėliau paskelbė, kad buvo rasti dar trys kūnai.
Ketvirtą dieną paieškos operacijos Nonėje – miestelyje netoli Manipuro valstijos sostinės Impalo – vyko „nepaisant nepalankių oro sąlygų“ dėl „stiprių liūčių ir naujų nuošliaužų“, sakė A.B.Singhas.
Pastarąsias tris savaites Indijos šiaurės rytuose pliaupusios liūtys sukėlė chaosą regione, apimančiame aštuonias valstijas ir turinčiame 45 mln. gyventojų, taip pat kaimyniniame Bangladeše.
Nuo gegužės 17 dienos dėl smarkių liūčių ir purvo nuošliaužų Asamo, Manipuro, Tripuros ir Sikimo valstijose žuvo apie 200 žmonių, dar 42 žuvo Bangladeše. Šimtai tūkstančių gyventojų buvo priversti palikti savo namus.
Mokslininkai sako, kad klimato kaita skatina sunkiai prognozuojamas, anksčiau nei įprasta prasidedančias liūtis, sukeliančias beprecedenčio masto potvynių. Musoninės liūtys Pietų Azijoje paprastai prasideda birželį, bet šiemet šiaurės rytų Indijoje ir Bangladeše gausūs krituliai fiksuojami jau nuo kovo.
Ekspertai sako, kad klimatui šylant musonų sezonas tampa permainingesnis, ir neretai nutinka, kad didelė dalis kritulių, paprastai iškrentančių per visą sezoną, susitelkia į trumpesnį laikotarpį.