Teismas nagrinės apeliaciją, pateiktą garsių indų, tvirtinančių, kad šis kolonijinių laikų įstatymas kuria bauginimo atmosferą, teisinio užginčijimo.
„Žmonių dalis ... niekada neturėtų gyventi baimėje“, – sakoma teismo nutarime ir pabrėžiama, kad „visuomenės moralė“ laikui bėgant keičiasi.
Indijoje jau seniai vyksta socialinių bei religinių konservatorių ir gėjų bendruomenės grumtynės dėl XIX amžiaus 7-ajame dešimtmetyje britų priimto įstatymo.
Indijos baudžiamojo kodekso 377 skyriumi draudžiami homoseksualūs aktai kaip „kūniška sueitis, prieštaraujanti gamtos tvarkai“. Straipsnyje numatomos įkalinimo iki gyvos galvos bausmės, bet tokių bylų būta nedaug.
Gėjų seksas iš esmės Indijoje buvo dekriminalizuotas 2009 metais, kai Delio aukštasis teismas nusprendė, kad tokiu draudimu pažeidžiamos pagrindinės žmogaus teisės.
Sprendimas paskatino gėjų bendruomenę viešai agituoti prieš įsišaknijusią diskriminaciją ir smurtą.
Tačiau po ketverių metų, 2013-aisiais, Aukščiausiasis Teismas grąžino draudimą ir nurodė, kad įstatymus turėtų keisti parlamentas, o ne teismai.
Pernai tuo verdiktu vėl buvo suabejota, nes svarbioje nutartyje dėl teisės į privatumą Teismas aiškiai paminėjo šį klausimą.
„Namų privatumas privalo saugoti šeimą, santuoką, gyvybės davimą ir seksualinę orientaciją, kurie visi yra svarbūs orumo aspektai“, – sakoma šioje nutartyje.