Energetikos ministras Sushilkumaras Shinde nurodė, kad visas šiaurinis elektros tinklų sektorius išsijungė šešioms valandoms tuojau po 2 val. vietos (sekmadienio 23 val. 30 min. Lietuvos) laiku, o ši avarija sukėlė chaosą devyniose valstijose ir sostinėje Delyje.
Gedimas smarkiai sutrikdė susisiekimo sistemas, o keli šimtai elektrinių traukinių turėjo laukti dyzelinių lokomotyvų, nutempusių sąstatus į saugias vietas, pranešė geležinkelių pareigūnai.
Delyje metropolitenas pradėjo veikti valanda vėliau, o didžiąją ryto dalį veikė tik 25 proc. pajėgumu.
Išsijungus elektrai nebeveikė ir šviesoforai, todėl rytinio eismo piko valandomis susidarė automobilių spūstys.
Tuo tarpu šio regiono didžiosios ligoninės ir oro uostai veikė normaliai, nes jie turi atsarginius generatorius, aiškino pareigūnai.
„Esame įpratę, kad retkarčiais dingsta elektra, todėl turime gerą atsarginę sistemą“, – sakė Delyje esančios Safdardžango ligoninės atstovas.
Šiaurinis elektros tinklų sektorius apima didžiulį regioną, kuriame gyvena apie 28 proc. iš 1,2 mlrd. Indijos gyventojų. Jam priklauso Džamu ir Kašmyro, Pandžabo, Radžastano ir Utar Pradešo valstijos.
„Tai nelaimingas atsitikimas“, – S.Shinde sakė žurnalistams, pridūręs, kad buvo įkurta speciali komisija gedimo priežastims nustatyti.
S.Shinde teigė, kad šis gedimas buvo sutaisytas gana greitai, palyginti su panašių avarijų pasekmių likvidavimu išsivysčiusiose šalyse – pavyzdžiui, per 2003 metais įvykusį elektros tinklų gedimą, paveikusį didelę dalį JAV Rytų pakrantės.
„Amerikoje atkurti elektros tiekimui prireikė keturių dienų... Mūsų elektros tinklai dirba labai gerai“, – sakė ministras.
Paskutinis didelis elektros tinklų gedimas Indijoje buvo įvykęs 2001 metais, kai šiaurinis sektorius neveikė apie 12 valandų. Ta avarija šalies pramonei padarė nuostolių už maždaug 110 mln. JAV dolerių.
Sparčiai auganti Indijos ekonomika labai priklausoma nuo smarkiai aplinką teršiančių akmens anglimis kūrenamų jėgainių ir importuojamos naftos.
Branduolinės jėgainės pagamina mažiau nei 3 proc. suvartojamos energijos, tačiau Indija tikisi, kad šis rodiklis iki 2050 metų pasieks 25 procentus.