Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indijos vertinimu, priešprieša su Kinija „greitai“ baigsis

Indijos vidaus reikalų ministras Rajnathas Singhas pirmadienį, Delyje kreipdamasis į pasieniečius, sakė manantis, kad priešprieša su Kinija pasienyje greitai baigsis.
Mušėsi Indijos ir Kinijos pasieniečiai
Mušėsi Indijos ir Kinijos pasieniečiai / YouTube nuotr.

Tai jis sakė pasirodžius naujai filmuotai medžiagai, kurioje matyti, kaip abiejų šalių pasieniečiai mušėsi ginčijamame Indijos Ladako regiono rajone.

Be to, indų ir kinų kariai jau ilgiau kaip du mėnesius konfliktuoja kitoje Himalajų vietoje – Doklame. Šią teritoriją pretenzijas reiškia Butanas ir Kinija, o Indija palaiko Botano poziciją.

Kai kurie analitikai nurodo, kad šis ginčas yra didžiausia per kelis dešimtmečius abiejų branduolinį ginklą turinčių valstybių santykių krizė.

Kai kurie analitikai nurodo, kad šis ginčas yra didžiausia per kelis dešimtmečius abiejų branduolinį ginklą turinčių valstybių santykių krizė.

Pirmadienį R.Singhas sakė, kad Indija nori taikių santykių su savo kaimynais.

„Doklame susidarė aklavietė tarp Indijos ir Kinijos. Bet manau, kad netrukus atsiras sprendimas. Kinija taip pat žengs pozityvų žingsnį iš savo pusės“, – sakė ministras, kreipdamasis į sukarintos Indijos-Tibeto pasienio policijos (ITBP) narius.

„Mes norime palaikyti gerus santykius su savo kaimynais. Nenorime konflikto, norime taikos“, – pridūrė jis.

ITBP saugo Indijos 3 488 km ilgio sieną su Kinija, kuri eina per Himalajus.

R.Singho komentaras buvo išsakytas kitą dieną po to, kai pasirodė filmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip indų ir kinų kariai praėjusią savaitę Indijos Ladako regione spardė ir kumščiavo vieni kitus.

VIDEO: Mušasi Indijos ir Kinijos pasieniečiai

Šaltiniai armijoje pirmadienį naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad rugpjūčio 15-ąją – Indijos nepriklausomybės dieną – tikrai įvyko toks konfliktas.

Anksčiau Indijos vyriausybė patvirtino įvykus muštynes ir sakė, kad jokie ginklai nebuvo panaudoti.

Incidentas įvyko netoli turistų pamėgto Pangongo ežero, tyvuliuojančio 4 tūkst. m aukštyje vaizdingame Ladako regione, Tibeto plokščiakalnyje .

Tarp Indijos ir Kinijos seniai tvyro nepasitikėjimas. Abi šalys 1962 metais kariavo dėl Indijos valstijos Arunačal Pradešo.

Naujausia priešprieša prasidėjo birželio viduryje, kinų kariams pradėjus tiesti kelią atokioje plynaukštėje, kurią savinasi ir Kinija, ir Butanas.

Netoliese yra Indijos armijos bazė ir iš ten indų kariai buvo pasiųsti sustabdyti kelio tiesimo darbų, o Pekinas dėl to apkaltino Indiją įžengus į Kinijos teritoriją ir tvirtina, kad prieš bet kokias derybas Indija turi išvesti savo karius.

Indija sako, kad abi šalys turi kartu išvesti savo pajėgas.

Indija istoriškai buvo artima Butano sąjungininkė, bet pastaraisiais metais Kinija stengėsi skirti didesnį dėmesį šiai nedidelei kalnų karalystei.

Ši trintis tarp abiejų Azijos galybių virto didesnio masto konkurencija dėl įtakos regione.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos