2021 12 14 /08:38

Indonezijoje įvyko 7,3 balo žemės drebėjimas

Indonezijos rytuose antradienį įvyko 7,3 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), bet Ramiojo vandenyno perspėjimų apie cunamius centras (PTWC) paskelbtą įspėjimą dėl pavojingo cunamio galimybės netrukus atšaukė.
Floreso jūra
Floreso jūra / Lofor / Wikipedia.org nuotr.

USGS pranešime nurodoma, kad drebėjimas įvyko Floreso jūroje 3 val. 20 min. Grinvičo (5 val. 20 min. Lietuvos) laiku, 100 km į šiaurę nuo Maumerės miesto, esančio Floreso saloje. Drebėjimo hipocentras buvo 18,5 km gylyje.

PTWC iš pradžių paskelbė, kad „pakrantėse 1 000 km spinduliu aplink drebėjimo epicentrą galimos pavojingos bangos“, bet vėliau įspėjimą atšaukė.

USGS teigimu, žmonių žūties tikimybė maža, bet „pastarojo meto žemės drebėjimai šiame rajone sukėlė antrinių pavojų, tokių kaip cunamiai ir žemės nuošliaužos, galėjusių prisidėti prie netekčių“ masto.

Drebėjimas, įvykęs priešpiet vietos laiku, sukėlė siaubą gyventojams.

„Buvau laukuose. Žmonės bėgo apimti panikos. Vis dar... bijau“, – sakė Adonaros salos gyventoja Nuraini.

Apie reikšmingą žalą ar žuvusius žmones kol kas nepranešta, bet pareigūnai ragina žmones būti atsargius.

„Arčiausiai epicentro esančiose vietose... saugu, žalos nepadaryta“, – televizijai „Metro“ sakė Rytų Floreso rajono administracijos vadovas Antonius Hubertus Gege Hadjonas.

Tačiau per žemės drebėjimą „visi išbėgo iš savo namų“, pridūrė jis.

Indonezijos pareigūnai ragina gyventojus paveiktuose rajonuose nepanikuoti ir ieškoti saugių vietų toliau nuo pakrančių.

„Tikrinau savo telefoną, kai įvyko drebėjimas. Jutau jį 30 sekundžių. Jis buvo stiprus“, – sakė Butono Pietryčių Sulavesio provincijoje gyventojas Alwanas.

Indonezija priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ – sričiai, dėl tektoninių plokščių judesių pasižyminčiai dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.

Sausį Sulavesyje įvykus 6,2 balo žemės drebėjimui žuvo per 100 žmonių. Dar tūkstančiai liko be pastogės, požeminiams smūgiams nuniokojus pajūrio miestą Mamudžu.

2018 metais Lomboko salą supurtęs galingas žemės drebėjimas ir per porą savaičių įvykę stiprūs pakartotiniai smūgiai pražudė daugiau kaip 550 žmonių.

Vėliau tais pačiais metais įvykus 7,5 balo drebėjimui susidarė cunamis, smogęs Palu uostamiesčiui Sulavesio saloje. Per šią gaivalinę nelaimę žuvo arba dingo daugiau kaip 4,3 tūkst. žmonių.

2004 metų gruodžio 26-ąją katastrofinis 9,1 balo žemės drebėjimas smogė prie Sumatros salos krantų ir sukėlė milžinišką cunamį, regione pareikalavusį 220 tūkst. žmonių gyvybių, įskaitant apie 170 tūkst. žuvusių Indonezijoje. Ši gaivalinė nelaimė buvo viena pražūtingiausių iš iki šiol dokumentuotų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs