Provincijos Vamenos mieste pikta minia pirmadienį padegė nemažai vietos valdžios pastatų, namų, automobilių ir motociklų. Masinius protestus Vamenoje išprovokavo kalbos, kad vienas mokytojas įžeidė studentą papuasą.
Kaip antradienį pareiškė Papua policijos atstovas Ahmadas Musthofa Kamalas, sudegusių pastatų griuvėsiuose ir aplink juos buvo rasti dar šeši kūnai.
Anot pareigūno, žuvusiųjų skaičius veikiausiai dar padidės tarnyboms naršant paveiktus rajonus Vamenoje. Dar 70 žmonių buvo hospitalizuoti, daugelis jų patyrė nudegimų ir galvos traumų.
Pasak nacionalinės policijos atstovo Dedi Prasetyo, policija apklausinėja 733 studentus, dalyvavusius kitame proteste Džajapuroje, pareikalavusiame kario ir trijų civilių gyvybių.
Protestus Papua praėjusį mėnesį išprovokavo internete išplitę vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip saugumo pajėgų pareigūnai vadina papuasų studentus, apkaltintus Indonezijos vėliavos sunaikinimu, „beždžionėmis“ ir „šunimis“, šturmuodami jų bendrabutį.
Nemažai papuasų, kurie yra etniniai melaneziečiai ir nepalaiko tvirtų kultūrinių ryšių su likusiais Indonezijos gyventojais, skundžiasi, kad su jais sąžiningai nesidalijama didžiulėmis naudingųjų iškasenų atsargomis, išgaunamomis regione, kur yra pasaulio didžiausia aukso kasykla.
Buvusi Nyderlandų kolonija Papua buvo oficialiai inkorporuota į Indoneziją 1969 metais, po Jungtinių Tautų paremto balsavimo, kurį daugelis laikė suklastotu. Nuo to laiko šiame naudingųjų iškasenų turtingame rajone, padalytame į dvi provincijas – Papua ir Vakarų Papua, rusena nedidelio intensyvumo sukilimas.
Pastaruoju metu dalis papuasų studentų, įskaitant kai kuriuos studijuojančius kitose provincijose, atvirai ragina suteikti regiono gyventojams apsprendimo laisvę.