Aukščiausias ugnikalnis Javos saloje šeštadienį aukštai į padangę išmetė vulkaninių pelenų debesį bei karšto purvo lietų. Tūkstančiai panikos apimtų gyventojų pabėgo iš savo namų.
„Paieškos ir gelbėjimo komanda surado daugiau žuvusiųjų“, – sakoma Indonezijos paieškos ir gelbėjimo agentūros pareiškime.
Be to, antradienį ligoninėje mirė vienas per ugnikalnio išsiveržimą sužeistas žmogus, nurodė agentūra.
Pasak jos atstovo, dingusiais yra laikomi dar 12 žmonių.
Išsiveržus ugnikalniui ištisi kaimai buvo padengti pilkais ugnikalnio pelenais, daugiau kaip 4 tūkst. gyventojų turėjo prisiglausti laikinuose evakuotųjų centruose.
Evakuoti gyventojai skundėsi kosuliu, bronchų ar plaučių infekcija, viduriavimu, sakė Lumadžango rajone esančiose laikinose prieglaudose dirbantys medikai.
Kiti išsigelbėję gyventojai džiaugėsi, kad liko gyvi, kad nenukentėjo jų artimieji.
Viename tokiame centre prisiglaudusi 45 metų Sutimah (Sutima) sakė, kad jos vyras vos išsigelbėjo nuo purvo srautų.
„Mano vyras dirbo kalnakasiu. Jei jis būtų pradėjęs bėgti keliomis sekundėmis vėliau, būtų žuvęs. Jo kolegą, sunkvežimio vairuotoją, nusinešė purvo srautas“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo ji.
Po savaitgalį įvykusio pražūtingo išsiveržimo gelbėtojai dirba pavojingomis sąlygomis, ieškodami gyvų žmonių ir lavonų tarp išsiveržimo sugriautų pastatų ir suniokotų transporto priemonių.
Šalies vulkanologijos agentūros vadovas sakė, kad „antrinių išsiveržimų“ tikimybė dar neišnyko, ir įspėjo žmones nesiartinti prie ugnikalnio.
Indonezija priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ – sričiai, dėl tektoninių plokščių judesių pasižyminčiai dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu. Šalyje yra per 130 aktyvių ugnikalnių.