Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ingušijoje 10 tūkst. žmonių mitinge pagerbė 1944-ųjų tremties aukų atminimą

Rusijos Ingušijos regione penktadienį į gatves išėjo apie 10 tūkst. žmonių, norinčių pagerbti ingušų ir čečėnų tremties prieš 74 metus aukų atminimą.
Junusas-Bekas Jevkurovas
Junusas-Bekas Jevkurovas / „Scanpix“ nuotr.

Gavus valdžios leidimą, mitingas buvo surengtas Nasyr-Korto rajone šalia memorialinio komplekso „Devyni bokštai“ represijų ir tremties aukoms atminti. Šioje akcijoje dalyvavo Ingušijos lyderis Junusas-Bekas Jevkurovas, deputatai, visuomenininkai, partijų bei tautinių ir kultūrinių organizacijų atstovai, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ atstovai.

„Kai tūkstančiai ingušų kariavo Didžiojo Tėvynės karo frontuose, demonstruodami drąsą ir atiduodami gyvybes už pergalę, mūsų tautiečius ištrėmė į Kazachstaną ir Vidurio Aziją. Nuo represijų nukentėjo net tie, kurie didvyriškai kovėsi su priešu“, – mitinge sakė ingušų lyderis J.–B. Jevkurovas, paminėdamas Rusijai svarbų Antrojo pasaulinio karo etapą 1944 metų pradžioje.

Pasak jo, 13 ilgų metų svetur siautėjant badui ir stingdant šalčiams, nepakenkė tautos dvasiai. Jėgų ištverti sunkius išbandymus tremtiniams suteikė tikėjimas ir nenugalima viltis grįžti į gimtuosius kraštus.

Mitingo dalyviai sakė, kad, nepaisant sunkių išbandymų, žmonės neprarado savo dvasinių vertybių, išsaugojo savo kalbą ir papročius. Išgyventi tremtyje ingušams padėjo kitų tautų atstovai – rusai, kazachai, kirgizai.

Be to, mitingo dalyviai meldėsi už karo ir stalinistinės tremties aukas.

Kaip naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Ingušijos ryšių su visuomene, nacionalinės politikos, spaudos ir informacijos ministerija, penktadienio mitinge dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių.

Šiemet sukako 74 metai nuo ingušų ir čečėnų tremties pradžios. 1944-ųjų vasario 23 dieną 91 250 ingušų, apkaltintų „tėvynės išdavyste“, buvo išsiųsti į Kazachstaną ir Vidurio Aziją. Tremties metu nuo bado, šalčio ir ligų mirė beveik pusė ingušų.

Tremiamos buvo ir kitos Šiaurės Kaukazo tautos. Totalitarizmo aukomis tapo per 3,5 mln. žmonių, priklausiusių daugiau kaip 60 tautų. 1957-aisiais represijų aukoms, tarp jų – ir ingušams, buvo leista grįžti.

Praėjusiais metais minint 73-as ingušų tremties metines Ingušijos parlamentas vienbalsiai priėmė įstatymo projektą, kuriuo uždrausta įamžinti Stalino atminimą šios respublikos teritorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos