„The Independent“ primena, kokia moterų teisių padėtis visame pasaulyje – kuriose valstybėse ir esant kokiomis aplinkybėmis moteriai gali būti atliktas abortas.
Pasaulio sveikatos organizacijos sudarytas grafikas (naudojant 2011 m. duomenis) valstybes suskirsto į penkias kategorijas – nuo šešių blogiausių valstybių (tamsiai raudona spalva) iki liberaliausių (šviesiai geltona).
Pirmajai kategorijai priklauso valstybės, kuriose pažeidžiama moters teisė į abortą. Jai priskiriamos valstybės, kurios draudžia abortus bet kokiomis aplinkybėmis.
Antroje kategorijoje – 18 šalių, kur moterims ir mergaitėmis leidžiama atlikti abortą tik tokiu atveju, jeigu nėštumas kelia pavojų motinos gyvybei, tačiau tai teisiškai neįforminta.
Trečioje, kuriai priklauso ir Paragvajus, – abortą leidžiama atlikti tik išskirtiniu atveju, kai motinos gyvybei kyla pavojus. Tačiau, kaip parodė 10-metės išprievartavimo aukos atvejis, dažnai visuomenės spaudimas reiškia, kad teisės ne visada realiai ginamos.
Ketvirtoje kategorijoje – valstybės, kuriose abortai leidžiami siekiant išsaugoti moters gyvybę, taip pat atvejis turi atitikti kitus vietos teisinėje sistemoje nustatytus atvejus. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje – jam turi pritarti du gydytojai.
Penktoje kategorijoje – valstybės, kuriose leidžiami abortai visomis aplinkybėmis. Į ją patenka ir Lietuva. Tačiau ne visur ši teisė visuotinai pripažįstama – dažnai ji būna apipinama įstatymais, kurie apsunkina moterų teises.
„Amnesty International“ teigia, kad nors vyksta visuotinis liberalėjimas abortų klausimu, pastaraisiais metais šis procesas sulėtėjo.