Pasirodo, jog viena populiariausių nuotraukų, tariamai vaizduojanti Europos uoste išsilaipinančius raumeningus arabus, yra fotografuota netoli Australijos esančioje Kalėdų saloje. Tai išduoda kita nuotrauka, kurioje matoma, kaip vaikinus apieško Australijos pakrantės sargybos pareigūnai.
Panašiai kuriama ir iliuzija apie tai, kad į Europą iš Sirijos, Irako ir Libijos plūsta tik darbingo amžiaus vyrai, palikę savo žmonas ir vaikus, bėgantys nuo karinių veiksmų.
Kraštutinių dešiniųjų organizacijų, tokių kaip Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje veikianti „Pegida“, parenkamos nuotraukos, kuriose matomos vyrų grupelės, neatskleidžiant bendros pabėgėlių sudėties. Jos platinamos su grėsmingomis žinutėmis apie laukiančius teroro aktus.
Kai kada naudojamasi nieko bendro su dabartine pabėgėlių krize neturinčiomis nuotraukomis. Tariamai iškalbingas vaizdas, rodantis šimtus į laivus besiveržiančių pabėgėlių, yra fotografuotas 1991 metais, o jame matomi Albanijos pabėgėliai, bandantys patekti į laivą, plaukiantį į Italiją.
Kitame populiariame meme, kuriame aiškinama, kad „Islamo valstybės“ ordos jau žengia į Europą, matomas 2013 metais fotografuotas vaizdas, kuriame sirai bando persikelti į Iraką per Tigro upę.
Panašiai emocijomis žaidžiama ir meme, kur vaizduojami du tariamai ištaigingai priimti pabėgėliai iš Afrikos bei elgetaujantis buvęs karys. Tikroji istorija, slypinti už šio paveikslėlio, yra tokia, kad per Kale sąsiaurį persikėlę pabėgėliai laikinai buvo apgyvendinti dviejų žvaigždučių viešbutyje, iš kurio keliavo į laikinąją pabėgėlių stovyklą. O štai tariamai elgetaujantys kariai dažnai tėra apsimetėliai, tokiu būdu bandantys papildyti kišenes.
TAIP PAT SKAITYKITE: Plintanti nuotrauka su į Europą su pabėgėliais neva patekusiu „Islamo valstybės“ džihadistu – melas