„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Interpolas išdavė keturių Malaizijos ieškomų Šiaurės Korėjos piliečių arešto orderius

Interpolas išdavė tarptautinį arešto orderį keturiems Malaizijos pareigūnų ieškomiems Šiaurės Korėjos piliečiams, siejamiems su tos šalies lyderio netikro brolio Kim Jong Namo nužudymu, ketvirtadienį pranešė šalies policija.
Kim Jong Namas ir Kim Jong Unas
Kim Jong Namas ir Kim Jong Unas / „Scanpix“/AP nuotr.

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno netikras brolis buvo nunuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga VX vasario 13 dieną Kvala Lumpūro tarptautiniame oro uoste.

Buvo suimtos dvi moterys – vietnamietė ir indonezietė – kurioms pateikti kaltinimai nužudymu. Oro uosto stebėjimo kameros užfiksavo, kaip jos prisiartino prie aukos ir patrynė jo veidą medžiagos skiaute.

Tyrėjai taip pat ieško septynių įtariamųjų iš Šiaurės Korėjos. Keturi iš jų paspruko iš Malaizijos nužudymo dieną. Policijos vadas sakė manąs, jog jie išvyko į Pchenjaną, o dar trys asmenys slapstosi Šiaurės Korėjos ambasadoje Kvala Lumpūre.

„Gavome „raudoną kortą“ dėl keturių Šiaurės Korėjos piliečių, buvusių oro uoste incidento dieną ir tądien išvykusių“, – žurnalistams sakė policijos vadas Khalidas Abu Bakaras.

„Tikimės sučiupti juos per Interpolą“, – pridūrė jis.

Raudona korta perspėja Interpolui priklausančių šalių policiją pasidalyti bet kokia informacija apie įtariamuosius, kad jie būtų areštuoti ir išduoti valstybei, kurioje turi stoti prieš teisingumą. Visgi Šiaurės Korėja nepriklauso šiam tinklui.

Interpolo išduotame orderyje, kuris buvo paskelbtas internete, minimi keturi šiaurės korėjiečiai: Hong Song Hakas, Ri Ji Hyonas, O Jong Gilas ir Ri Jae Namas. Jų amžius yra nuo 32 iki 56 metų.

Savo ruožtu Šiaurės Korėja pasmerkė Malaizijos tyrimą ir pareiškė, kad juo siekiama apšmeižti Pchenjaną. Pasak jo, 45 metų vyras veikiausiai mirė nuo širdies smūgio.

Nuotr. iš  „Twitter“/Viena iš sulaikytų moterų, įtariamų Kim Jong Namo nužudymu
Nuotr. iš „Twitter“/Viena iš sulaikytų moterų, įtariamų Kim Jong Namo nužudymu

Tuo tarpu Seulas dėl Kim Jong Namo mirties kaltina Pchenjaną, tačiau šis tokius kaltinimus neigia. Be to, Šiaurės Korėja nėra patvirtinusi nužudytojo tapatybės, kuris savo mirties dieną su savimi turėjo pasą, išduotą Kim Cholo vardu.

Malaizija oficialiai patvirtino jo tapatybę penktadienį. Vėliau buvo pranešta, kad pareigūnai palygino nužudytojo ir vienos jo atžalos pirštų antspaudus ir DNR mėginius.

Dėl Kim Jong Namo nužudymo tarp Malaizijos ir Šiaurės Korėjos įsiplieskė aršus konfliktas, dėl kurio šalys išsiuntė viena kitos ambasadorius.

Be to, Pchenjane yra įstrigę Malaizijos ambasados darbuotojai bei šeši jų šeimų nariai, nes Šiaurės Korėja praėjusią savaitę uždraudė iš šalies išvykti Malaizijos piliečiams. Kvala Lumpūras savo ruožtu ėmėsi atsakomųjų priemonių.

Kim Jong Namo žmona ir vaikai, gyvenę tremtyje Kinijai priklausančioje Makao teritorijoje, po vyro nužudymo ėmė slapstytis. Baiminamasi, kad vėliau gali būti pasikėsinta į jo 21 metų sūnaus Kim Han Solo gyvybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs