Per sprogimą Bagdado pietuose esančiame Duros rajone, kuriame gyvena daug krikščionių, dar mažiausiai 34 žmonės buvo sužeisti.
„Išpuolio taikinys buvo bažnyčia, ir dauguma kankinių yra krikščionys“, – AFP sakė vienas policijos pulkininkas. Jis pridūrė, kad automobilis sprogo, kai po Kalėdų mišių iš Šv. Jono bažnyčios skirstėsi maldininkai.
Atsakomybės už šį išpuolį kol kas niekas neprisiėmė.
„Šis išpuolis darko islamo ir religijos vaizdinį, jei jis buvo atliktas religijos vardu“, – AFP sakė Bagdado Šv. Juozapo bažnyčios dvasininkas monsinjoras Piosas Cacha: „Bažnyčia – tai meilės ir ramybės, o ne karo, vieta.“
Anksčiau P.Cacha pareiškė, kad „galbūt mes paseksime pėdomis savo brolių žydų“, kurie kažkada buvo klestinti Irako bendruomenė, bet susikūrus Izraeliui beveik visi emigravo.
Po kruvino tarpkonfesinio smurto ir kitokios prievartos bangos, kuri per Iraką ėmė ristis po 2003 metų JAV vadovaujamos invazijos, krikščionių skaičius šalyje smarkiai smuktelėjo.
Jeigu, skirtingais vertinimais, iki 2003 metų Irake gyveno apie pusantro milijonų krikščionių, tai dabar jų liko tik apie pusę milijono.
Smurto mastai Irake šiais metais vėl pasiekė lygį, nebematyta nuo 2008 metų, kai šalis ėmė atsigauti po brutalių tarpkonfesinių žudynių, bangos.
Naujienų agentūros AFP apskaičiavimais, paremtais medikų ir teisėsaugos šaltiniais, nuo šių metų pradžios Irake žuvo jau daugiau kaip 6 650 žmonių.