Į šį senovinį miestą pontifikas atvyko lydimas penkių sraigtasparnių ir itin griežtomis saugumo sąlygomis.
Melsdamasis už „karo aukas“ prie IS sugriautos bažnyčios Mosule Pranciškus sakė, kad krikščionių pasitraukimas iš Irako ir platesnio Artimųjų Rytų regiono „daro neapskaitomą žalą ne tik susijusiems asmenims ir bendruomenėms, bet ir visuomenei, kurią jie palieka“.
Šeštadienį popiežius Bagdade laikė pirmąsias viešas mišias savo vizito Irake metu grupelei tikinčiųjų ir pareigūnų, kurių skaičius buvo ribojamas dėl koronaviruso.
Irake popiežius susitiko su Irako didžiuoju ajatola Ali Sistani, vienu įtakingiausių pasaulio šiitų dvasininkų. Dviejų garbaus amžiaus religinių lyderių susitikimas truko 50 minučių, o netrukus po jo A.Sistani biuras paskelbė pareiškimą, kuriame padėkojo 84 metų Pranciškui už apsilankymą šventajame Nadžafo mieste.
Po apsilankymo pas didįjį ajatolą popiežius nuvyko į senovės Ūro miesto vietą dykumoje, kur, kaip manoma, gimė pranašas Abraomas – krikščionių, žydų ir musulmonų tikėjimo patriarchas. Čia popiežius aukojo mišias kelių religijų atstovams, kuriose dalyvavo įvairios kitos Irako religinės mažumos.
Popiežius Pranciškus į Bagdadą atvyko penktadienį. Jis tapo pirmuoju Katalikų bažnyčios vadovu, apsilankiusiu Irake per savo pirmąją kelionę į užsienį nuo koronaviruso pandemijos pradžios.
84 metų pontifikas nusprendė surengti „ilgai lauktą“ kelionę, nepaisydamas koronaviruso pandemijos antrosios bangos ir pablogėjusios saugumo padėties, kad pademonstruotų solidarumą su Irako senovine krikščionių bendruomene ir pagilintų dialogą su kitais tikėjimais.