Pirmadienį šioms atsakomosioms priemonėms buvo pritarta parlamente. Kamilis al-Ghrairis ir Mohammedas Saadounas teigė, kad pasiūlymui drausti amerikiečių atvykimą į Iraką pritarė parlamento dauguma.
Tikslūs balsavimo skaičiai kol kas nėra skelbiami.
Kol kas nėra aišku ir tai, ar draudimas galios amerikiečių kariams, nevyriausybiniam ir pagalbos sektoriaus personalui, taip pat naftos įmonių atstovams.
Šios atsakomosios priemonės gali paveikti Irako karinių pajėgų kovą su „Islamo valstybe“ dėl Mosulo miesto atsiėmimo.
D.Trumpo įsakas 90 dienų sustabdė Irako, Libijos, Irano, Somalio, Jemeno, Sudano ir Sirijos piliečių atvykimą į JAV. 120 dienų buvo sustabdyta pabėgėlių priėmimo programa.
Ragina peržiūrėti draudimą
Irako užsienio reikalų ministerija pirmadienį paragino Jungtines Amerikos Valstijas peržiūrėti Irako piliečiams galiojanti draudimą atvykti į JAV ir vadina šį sprendimą „negeru“.
„Mūsų nuomone, naujajai Amerikos administracija reikėti peržiūrėti negerąjį sprendimą“, – sakoma ministerijos pareiškime.
„Labai gaila, kad toks sprendimas taikomas sąjungininkei, susietai strategine partnerystė su Jungtinėmis Valstijoms“, – pažymima jame.
Ministerija nurodo, kad šis JAV sprendimas „sutampa su narsiųjų (Irako) karių pergalėmis, remiant tarptautinei koalicijai prieš „Daesh“ teroristų gaujas Mosule“. Turimi omenyje mūšiai, kuriais siekiama perimti šio miesto kontrolę iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“.
Pradėjus vykdyti Donaldo Trumpo pasirašytą potvarkį, JAV oro uostuose buvo sulaikyta pabėgėlių, kilo demonstracijų, teisminių protestų ir visuotino smerkimo iš žmogaus teisių organizacijų.
Šie kelionių apribojimai, paskelbti po D.Trumpo vis kartojamų tvirtinimų, kad JAV galėjo vogti Irako naftą iki 2011 metų pasitraukimo, kelia grėsmę supriešinti piliečius ir vyriausybę šalyje, kovojančioje su džihadistais, kuriuos D.Trumpas laiko pagrindine grėsme Amerikai.